Amazon Üzerinden Nasıl Satış Yapılır, Neler Satılır?

Amazon Üzerinden Nasıl Satış Yapılır, Neler Satılır?

Amazon Üzerinden Nasıl Satış Yapılır, Neler Satılır?

 

Amazon Üzerinden Nasıl Satış Yapılır?

 

Kişiler Amazondan ürün satma işlemlerini gerçekleştirmek için bir mail adresine ve bir şifreye gereksinimleri vardır. Daha sonra satışa çıkarılacak ürün ya da ürünler sistemin içerisine aktarılır. Burada site Türkçe olarak yönlendirmeler yaparak kullanıcıların rahat bir şekilde ürünlerini site içerisine yerleştirmelerini sağlamaktadır. Daha sonrasında ise anahtar kelime ekleme kısmı gelmektedir. Bu anahtar kelimeler arama butonuna tıklayan alıcıların ürünlere daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamaktadır. Örneğin ”sandalet” ürünün satışa çıkaran kişiler anahtar kelime kısmına ”yazlık ayakkabı, kumsal, deniz ayakkabısı” gibi kelimeler eklemelidir.

 

Amazon’da Satılan Ürünler Nelerdir?

 

Kullanıcılar gerekli üyelik bilgilerini doldurduktan sonra Amazon satış için hangi ürünleri seçeceğini iyi bilmelidir. Bu ürünlerin başında elektronik ürünler yer almaktadır. Elektronik ürünlerin içerisinde çeşitli boyutlardaki ses sistemleri, tv. üniteleri, ev sineması sistemleri, sıfır ya da ikinci el fotoğraf makineleri bulunmaktadır. Herhangi bir marka sınırlaması bulunmamaktadır. Sadece ev için değil arabalar için de oto aksesuarları ve elektronik parçalar Amazon sitesinde satılabilecek ürünler mevcuttur. Bu sitede satılabilecek diğer ürünler arasında ”fashion” adıyla lanse edilen moda ürünleri de bulunmaktadır.

 

Bunlar direkt giyim ürünleri olarak satılabilecek çeşitleri ihtiva etmektedir. Bluzlar, sandaletler, ayakkabılar, mayolar, retro gözlükler, yaz mevsimine özel plaj çantaları, kordonlu saatler ve spor ayakkabıları bu ürünlere örnek olarak gösterilebilir. Bu ürünleri ”giyim” ve ”ayakkabılar” şeklinde tasnif edip sınıflandırmak da ek seçenekler arasında yer almaktadır.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.