Anneliğin Eğlenceli Yanları Nelerdir

Anneliğin Eğlenceli Yanları Nelerdir

Anneliğin Eğlenceli Yanları Nelerdir merak ediyor musunuz? Gelin birlikte bir kaç detayı yakından inceleyim. Anneliğe dışarıdan baktığımızda, müessese olarak uykusuz geceler. Aynı zamanda fedakarlık gerektirir. Darmadağın olmuş bir kadın görüyorsanız bilinki yeni anne olmuştur.

Annelik nasıl bir şey?”  diye soran kişilere önce bir iç çekeriz. İçimizden deriz çok zor ama bir o kadar da tatlı bir şey dünyaya getirdiğimiz için de mutluyuzdur. Bugün, gelin biraz Pollyannacılık oynayalım, anneliğin eğlenceli yanlarına bakalım;

Annelik Oldukça Zordur

Biraz kilolu fazlanız mı var? Hamilelikten itibaren bu kilo fazlalığı için çok güzel bir sebebiniz var. Artık kendinizi açgözlü olduğunuz veya bitmek bilmez bir iştahınız olduğu için suçlu hissetmek zorunda değilsiniz. “Doğum sonrası kilolarını hala veremedim yavrum” bahanesi sizi çocuğunuz ilkokula başlayana kadar idare eder.

Çamaşır, ütü; bunlar hep en sevmediğiniz ev işleri miydi? Artık küçük bir bebeğiniz varsa, tişörtünüzdeki lekeler, pantolonunuzdaki küçük damlacıklar için sevimli bir bahaneniz var. Yemek yedirmeye çalışırken üzerinizi kirleten çocuğunuz hem çok meşgul, hem de çok cefakar bir anne olduğunuzun göstergesi olacaktır.

Otobüslerde ayakta kalmaktan, sıra beklemekten, oturacak yer bulamadığınız kalabalık cafelerden bıkmış mıydınız? Kucağınızdaki bebekle “lütfen” demeniz yeterli,  kimse bebekli bir anneye kibarlık yapmadan duramaz!

Anne ve Çocuk

Bir yere gitmek istemiyor musunuz? Görmek istemediğiniz komşuların ısrarlı davetlerinden ya da 5 göbek uzaktan akrabanızın çaya çağırmasından bıktınız mı? “Çocuk ateşli, hasta, pek keyfi yok gibi” bahanelerden istediğinizi kullanabilirsiniz. Kimse sizi yargılamaz, sorgulamaz. Bunun tek riski, sıkça kullanıldığında inandırıcılığını yitirmesidir. Siz en iyisi görüşmek istemediğiniz insanlara kısa yoldan “ Hayır”  diyin.

Çocuk sahibi olmadan yalnızlıktan şikayet eden, korkan bir insan mıydınız? Tek başınıza yaptığınız hiçbir aktiviteden zevk almıyor muydunuz? Tebrikler,  artık en az 3 yıl sizi hiç yalnız bırakmayacak bir arkadaşınız var. Nereye gitseniz o da sizinle, hatta tuvalette bile!

Çocuktan önce kendinizi tanımlamak için; “Benim çocuksu bir ruhum var, içimdeki çocuk nedeniyle çılgın bir yapım var…” gibi afili cümleler kuruyorduysanız, bu müjdemiz de size; Uzun saatler boyunca çocuğunuzla oyun oynayacak, çizgi film kanalları seyredecek, hatta sabahları “Anneeaa hadi oyunnn” nidalarıyla uyandırılacaksınız. İçinizdeki çocuk epey eğlenecek.

Bu Okuduğunuz Makalede Neler Vardı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar Ersöz dedi ki:

    Harika bir yazı olmuş, annelik aslında dünyadaki en kutsal eğlenceli şeydir, zorlukları olsa da onlarda işin tuzu biberi.