Bedelli Askerlik Başvuru Şartları

Bedelli Askerlik Başvuru Şartları

Bedelli Askerlik Başvuru Şartları her dönem merak edilmektedir. Paylaşım Bankası olarak sizlere kısa bir yazı hazırladık.Milyonlarca gencin beklemekte olduğu bedelli askerlik yasası sonunda meclisimiz tarafından kabul edildi. Bu durum pek çok kişi için çok sevindirici olsa da akıllara gelmekte olan ilk şey  bedelli askerlik başvuru şartları oldu. Çünkü bedelli askerlik başvuru süresi, bedelli askerlik yaş sınırı ya da bedelli askerlik kredisi gibi detaylar son derece büyük önem arz etmektedir. Bu sebepten dolayı da bahsi geçen sorulara ve de kafalara takılmakta olan diğer tüm detaylara yönelik açıklama yapmak son derece faydalı olacaktır.

Bedelli Askerlik Şartları 2018

  1. Bedelli askerlik başvurusu süresi ne zaman kadar?

Söz konusu olan bu başvuruyu en geç 3 Kasım 2018 tarihine kadar tamamlamanız gerekmektedir.

  1. Bedelli askerlik için ne kadar para ödemek gerekiyor?

Bu rakam 15 bin Türk Lirası olarak tespit edilmiştir.

  1. Bedelli askerlik yaş sınırı nedir?

2018 yılı bedelli askerlik yasasına göre 1 Ocak 1994 tarihinde ve bu tarihten önce doğan kişiler müracaat edebilmektedir.

  1. Bedelli askerlik temel eğitim süresi ne kadardır?

Bedelli askerlik başvurusu yapmak isteyen herkes 21 gün temel eğitime tabii tutulacaktır.

  1. Bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır?

Bu konu en çok merak edilen aşamadır ve aşağıdaki adımları takip ederek başvurunuzu tamamlamanız mümkün olacaktır.

Bedelli Askerlik Başvuru Takibi

  1. İlk olarak e-devlet uygulaması üzerinden ön başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Eğer e-devlet şifreniz yok ise herhangi bir PTT şubesi aracılığı ile almanız mümkündür.
  2. E-devlete girdikten sonra kurum listesinde ya da üst taraftaki arama bölümünden Milli Savunma Bakanlığı’nı bulduğunuz zaman direk olarak başvuru sekmesini görebilirsiniz.
  3. Bu sekme üzerinden başvurunuzu yaptıktan sonra oluşacak olan ön kayıt belgesini önce kaydetmeli sonra da yazdırmalı yani çıktısını almalısınız.
  4. Daha sonra söz konusu belge ile beraber bankaya gitmeniz gerekmektedir. Bankaya bu belge ile beraber 15 bin Türk Lirası olan bedeli ödemelisiniz. Daha sonra bu ödemeyi yaptığınıza dair dört adet dekontu damgalı bir şekilde teslim almalısınız.
  5. Son olarak bu dört dekont ile beraber askerlik şubesine gitmeniz gerekmektedir. Burada da gerekli işlemi yaparak başvuru sürecini tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu süreç dahilinde dikkat etmeniz gereken en önemli detaylar arasında bankadan alacağınız her bir dekontun ayrı ayrı onaylanması gelmektedir. Bunun yanı sıra askerlik şubelerinde yaşanmakta olan kalabalık ve yoğunluğu da mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Bedelli Askerlik Başvuru Şartları hakkında sorularınız olursa lütfen yorum bölümünden bizlere yazınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.