Bilgisayarı Hızlandırmanın Yolları

Bilgisayarı Hızlandırmanın Yolları

Bilgisayarı Hızlandırmanın Yolları

Yeni bir bilgisayar aldınız ya da kullanmış olduğunuz bilgisayarı formatladınız. Yani her iki şekilde de sistemi bir nevi sıfırlamış oldunuz. Formattan sonra bilgisayarınızın hızlı çalışıyor, her şey güzel gidiyor, dosyalarınızı, programlarınızı çok çabuk açabiliyorsunuz. Bilgisayarınızın performansından oldukça memnunsunuz.

Tabi ki, ilk başlarda sistemi baştan kurduğunuzdan her şey sil baştan olacağı için bilgisayarınızda sorun yaşamıyor olmanız gayet normal. Peki, ya daha sonraki zamanlar? Yoksa sürekli aynı performansı alacağınızı mı düşünüyorsunuz? Eğer böyle bir düşünceye sahipseniz tam şu an da bu düşüncenizden vazgeçmenizi öneriyoruz. Çünkü bilgisayar kullanıldıkça yeni veriler depolar, yeni veriler depoladıkça da özellikle bilgisayarınızın savunmasız bir halde ise başta virüs olmak üzere kayıt defteri hataları, diskte parçalanmalar, gereksiz dosyalar daha birçok istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir.

Böyle bir durumlarla karşılamayı kimse istemez öyle değil mi? Peki, ya karşılaşırsanız? Hangi program ya da programlarla bu gibi problemleri ortadan kaldıracağınızı biliyor musunuz? Sorunları teşhis etmeniz ve sorunların çözümünde işinize çok tek bir yazılımdan bahsetmek istiyoruz. Şimdi isterseniz bu program neymiş, ne işe yarıyormuş bir bakalım?

Evet, bu programı daha önce duymuş olabilirsiniz. Programın ismi Advanced SystemCare. Normalde lisans satın aldığınız zaman birçok özelliğini aktif edebileceğiniz fakat indirdiğiniz hali bile oldukça işinize yarayacak Advanced SystemCare ile birden fazla işlemi tek bir program üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Programı açtığınız zaman kullanıcı ara yüzünün herkesin kullanabilmesi için oldukça basit ve kullanışlı bir şekilde tasarlanmış olduğunu sizde göreceksiniz. Her şey gözünüzün önünde hangi işlemi çalıştırmak istiyorsanız ona tıklayıp ya da “Tümünü Seç” olarak işaretleyip ortadaki kocaman TARA butonuna basmak, hepsi bu ! Yukarı da “Temizleme ve Eniyileme” sekmesini göreceksiniz. İşte sizin asıl işiniz burayla olacak. Temizleme sekmesi altında başlangıçtaki çalışan programlardan tutun disk parçalanmalarına kadar birçok işlemi bu sekmenin altından gerçekleştirebileceksiniz. Bunun dışındaki sekmelerdeki özellikler gözünüze çarpmış olabilir, kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat “Temizlik ve Eniyileme” haricindeki sekmelerdeki özelliklerin birçoğunu kullanabilmeniz için programı satın almanız gerektiğini lütfen unutmayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Avatar windows update dedi ki:

    Ben formattan sonra yaptığım ilk iş 360 total security kuruyorum bilgisayarıma, 360’da bilgisayar temizleme ve başlangıç hızlandırma özelliği var. Ayrıca ben bu programın lisansını aldığım için daha fazla seçenekte sunuyor.. Bilgisayarınızın hızlı kalmasını istiyorsanız format işlemi esnasında windows sürümünün en üst versiyonunu microsoft sitesinden indirip kalıbı flash yada CD’ye kurulum diski olarak yazdırarak kurulumu son versiyon üzerinden yapınız. Ayrıca son olarak windows güncelleştirmelerini (windows update) hız için kapatmanızı öneririm.

  2. Bilgisayarı hızlandırmak İçin gereken herşeyi yazmışsınız çok teşekkürler. Hepsini uyguladım ve bilgisayarım gözle görülür şekilde hızlandı, böylesine yararlı bilgileri bize sağladığınız İçin minnettarım.

  3. Avatar Berat Büyük dedi ki:

    süper bir paylaşım yazılarınızı okuduktan sonra bilgisayarım hızlandı ve rahat bir sekilde kullanıyorum