Bilgisayarınız Açılışta Kasıyor mu?

Bilgisayarınız Açılışta Kasıyor mu?

Bir çok kişi bilgisayarın yavaşlığından şikayet eder. Sizinde Bilgisayarınız Açılışta Kasıyor mu? o zaman yazımıza gözatınız. Aşağıda sizlere basit bir yöntem ile hızlandıra yapabileceğiniz ve mutlaka faydasını göreceğiniz yöntemi belirttik. Windows bilgisayarınız için sizlerde güvenle deneyebilirsiniz. Macintosh bilgisayarlar için de sizlere çok yakında hızlandırma ile ilgili detaylı bilgileri sitemizden paylaşacağız.

Bilgisayarınız açıldığında kasıyor ve kendisine gelmesi vakit mı alıyor? Her ne kadar yeni bilgisayarlarda çok sorun olmasada belli bir kullanımdan sonra bir çok bilgisayarada yavaşlık sorun yaratabilir. Bunun sebebi bilgisayarınız açıldığında derhal döneme girerek çalışan arka planda çalışan programlar olabilir. Bu uygulamaları bilgisayar açılış saatinde dönem dışı bırakarak bilgisayarınızın daha rahat ve süratli açılmasını sağlayabilirsiniz. Nasıl mı? Gelin Birlikte yapalım.

Bilgisayar Yavaşlığını Ortadan Kaldırma

1) Başlat düğmesine tıklayın ve arama seksiyonuna msconfig yazıp enter ‘layın. Not: XP İşletim sistemi olanlar Başlat –> Çalıştır ‘a msconfig yazmalıdır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bu işlem windows tabanlı bilgisayarlarla yapılmalıdır. Diğer yazılıma sahip bilgisayarlarda denemeyiniz.

2) Açılan pencereden başlatma ya da başlangıç kısmını tıklayın. Altta çıkan ve işaretli olan uygulamaların hepsinin işaretini kaldırın ve tamam deyip bilgisayarınız deniden başlatın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarımızı kapatıp yeniden başlatıyoruz. Bilgisayarımız açılırken ağırlaştıran arka planda çalışmakta olan uygulamardan kurtulmuş oluyoruz. Bunları yaptığınız halde hala Bilgisayarınız Açılışta Kasıyor mu? o zaman ilgili kategorimizdeki diğer önerileride bakınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Avatar Zekeriya Arıkan dedi ki:

    Paylaşımlarınızın devamını bekliyorum