Black Friday ne zaman Kara Cuma nedir neden indirim yapılıyor?

Black Friday nedir? Kara Cuma ne anlama geliyor ? Black Friday 2018 indirimleri ne zaman başlıyor neden indirim yapılıyor soruları cevap arıyor. İşte Kara Cuma indirimleri nedir ve daha fazlası burada.

Black Friday ne zaman Kara Cuma nedir neden indirim yapılıyor?

Black Friday nedir? Kara Cuma ne anlama geliyor ? Black Friday 2018 indirimleri ne zaman başlıyor neden indirim yapılıyor soruları cevap arıyor. İşte Kara Cuma indirimleri nedir ve daha fazlası burada.

Dünya genelinde bir alışveriş çılgınlığına dönüşen Kara Cuma ya da Black Friday indirimleri ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıktı.

Son yıllarda ise dünyada bütün ülkelerde popüler bir hal almayı başardı.

Black Friday indirimleri geçtiğimiz sene ülkemizde de büyük ses getirdi. Büyük bir çoğunluğu Müslüman olan ülkemizde Kara Cuma ifadesi birçok insan tarafından tepki görmesine rağmen indirimlere rağbet oldu.

Geçen sene 17 Kasım tarihinde başlayan Kara Cuma indirimleri 26 Kasım tarihine kadar devam etmiş ve birçok marka ve firmanın yaptığı kampanyalar tüketiciyi cezbetmeyi başarmıştı.

Black Friday 2018 ne zaman başlıyor?

Bu sene ülkemizde Black Friday ya da Kara Cuma indirimleri 23 Kasım tarihinde başlayacak. 23 Kasım günü birçok firma ve marka büyük indirimler yapacak. Bazı kampanyalar ise 23 Kasım tarihinden dahi önce başlayacak.

Oldukça köklü bir geçmişe sahip olan Black Friday indirimleri Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulanmaya başladıktan sonra sırasıyla Kanada ve İngiltere’de popüler bir hal aldı.

Amerika’da birçok firma Black Friday kampanyalarının olduğu gün sabah 05:00 gibi çok erken saatlerde kapılarını müşterilerine açıyor.

Sezonun sonunda gerçekleşen bu kampanyalar hem firmaları hem de tüketiciyi memnun ediyor. Black Friday satışları ile birçok firma çok önemli gelirler elde ediyorlar.

Günümüzde Black Friday kampanyaları internet ortamına da taşındı. İnternet ortamında çok sayıda e-ticaret sitesi bu kampanyaları müşterilerine sunuyor.

Oldukça fazla insan aynı anda internet üzerinden alışveriş yapıyor ve sınırlı sayıdaki kampanyalı ürünlerden almaya çalışıyor.

Black Friday nedir?

Şükran gününden sonra yaşanan ilk Cuma; Black Friday olarak adlandırılmıştır. Müşterilere bu gün büyük indirimler sunulmaktadır.

Sene 1961 iken Amerika’nın bir eyaleti olan Philedelphia’da insanlar yoğunluktan dolayı saatlerce trafikte kalmış adeta hareket edememiştir. O günden beri bu indirimler Black Friday olarak anılmaktadır.

Ülkemizde de her geçen sene popülerliği artan Black Friday etkinliğinde hangi markalar nasıl indirimler sunacak bilinmiyor fakat tüketicileri yoğun bir hafta bekliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.