Blog Yazarak Para Kazanmanın Püf Noktaları

Blog Yazarak Para Kazanmanın Püf Noktaları

Blog Yazarak Para Kazanmanın Püf Noktaları

İnternet üzerinden para kazanmak için birçok farklı yöntem denenmektedir. Bunların en eskilerinden birisi de blog yazarlığıdır. Kullanıcıların blog sayfanızı ziyaret etmesi sayesinde sayfanız popüler bir hale gelmektedir ve bu da reklam gibi gelirlerin oluşmasını sağlamaktadır. Ayrıca bazı markalar sayfanızda kendilerine dair yazı talebinde de bulunabilir.

Yapılması Gerekenler

Blog sayfalarıdır birer web siteleridir, bu sebeple eğer ki web sitesi geliştirme yeteneğiniz yoksa bu konuda webmaster nitelikli uzman kişilerden destek alabilirsiniz. Bu kişiler PHP, ASP.NET ve WordPress gibi farklı teknolojileri web tasarım ile birleştirerek blog sayfaları hazırlayabilirler. Blog sayfası hazırlanırken SEO optimizasyonun da yapılması son derece önemlidir çünkü arama motorlarında üst sıralarda çıkmanızı sağlayacak ayarlardır.

Blog sayfasının hazırlanıp, yayına açılması yeterli midir? Tabi ki hayır! Blog sayfanızda paylaşılacak olan içerikler asıl size para kazandıracak kısımdır. İçeriklerin sizin tarafınızdan özgün olarak hazırlanmış olması son derece önemlidir. Çünkü SEO açısından kritik bir durumdur ve ziyaretçilerin başka sitelerde olmayan içeriği bulması gerekSmektedir. Bu sebeple kopyala-yapıştır tarzı içerik üretme yöntemine başvurulmamalıdır.

Para Kazanmak için Ne Yapılmalı?

Blog üzerinden para kazanmak için öncelikle sayfanızın ziyaretçi sayısını artırmalısınız ve sitenize reklam almalısınız. Sitenizin ziyaretçi sayısının artması için;

 • Kesinlikle özgün olacak şekilde içerikler paylaşılmalıdır ve en az 300 kelime civarında üretilmelidir.
 • Alexa ayarları yapılmalıdır. Alexa üzerindeki değeriniz ne kadar düşükse sitenizin popülerliği o kadar yüksektir
 • Google gibi arama motorlarında sıklıkla aranan anahtar kelime ve kelime öbeklerini tespit ederek, ürettiğiniz içeriklerde kullanmalısınız.
 • Siteniz veya yazılarınız ile ilgili olarak büyük forumlara tanıtım yapabilirsiniz. Bu sayede kullanıcı sayısı yüksek olan yerlerden kendi sitenize de trafik çekmiş olursunuz

Tüm bunlar yapıldıktan sonra sabırla içerik üretmek gerekmektedir. Üretilecek olan içerikler arama motorları tarafından tarandıkça arama sonuçlarında çıkmalar artacaktır. Bu noktadan sonra Google Adsense gibi reklam tedarikçileri ile anlaşıp reklamlar yayınlanabilir. Ayrıca dışarıdan başka yollarla irtibata geçen kişiler için de talep edilen reklamlar yapılabilir. Sitenizin hiti arttıkça da reklam gelirleri artmaya başlayacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Avatar Volkan dedi ki:

  Çok önemli noktalara değinilmiş harika bir yazı olmuş. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
  Blog yazılarından para kazanmak için en önemli etken yazıların özgünlüğü. Bu yüzden en iyi yazabildiğimiz konuda yoğunlaşıp özgün ve detaylı içerikler üretmeliyiz. Ayrıca reklam alabileceğimiz kaynakları da site ziyaretçi sayımı arttıktan sonra iyi araştırmalıyız.

 2. Avatar film izle dedi ki:

  Makale çok güzel yazılmış. senelerce internet üzerinden çalışmalarımla kazanç sağladım. tüm püf noktaları bu makalede gördüm. takipteyim siteyi. iyi çalışmalar