Bölgesel Seo Çalışması Nedir?

Bölgesel Seo Çalışması Nedir?

Bildiğiniz üzere Seo rekabetçi bir sektör için web sitenin vazgeçilmez unsurudur. Bölgesel Seo Çalışması Nedir? yazımızda daha pratik ve hedefe daha hızlı ulaşmanıza yaracak çözümler sunacağız. Doğru çalışma ve seo yöntemleri ile başarı geç olsa da yakalanacaktır. Doğru seo çalışması yapmak için hedef seçimi de doğru yapılmalıdır. Yapılan yanlışlar web sitenin hedefine oldukça geç ulaşmasına neden olmaktadır. Her web sitesi ulusal çapta hizmet vermez ve bu nedenle gereksiz kelime çalışmaları da zaman kaybından öteye gitmez.

Bölgesel Seo Çalışması Nedir?

Bir web sitesi eğer ulusal çapta hizmet vermiyorsa ve bulunduğu bölge yada ilde hizmet veriyorsa bu hedefle yapılan seo çalışma prensibine bölgesel seo denir. Bir örnek vermek gerekirse bir nakliyat firmasını düşüneli. Evden eve nakliyat firması İstanbul da Bakırköy ilçesinde olduğunu düşünelim. Bu firmanın hedef kitlesi kesinlikle İstanbul olacaktır. İstanbul da bulunan kişilere ulaşmak için seo çalışmasını şekillendirmelidir. Hiç ve ziyaretçi çekimi için Türkiye genelinde her bölge, il veya semtlerin eklenmesi hedefi oldukça genişletecek olup sitenin çok daha zorlanmasına neden olacaktır.

Seo uzmanı da bölgelerin daraltılması ile çok daha verimli çalışma yapma şansı bulur. Türkiye’nin bütün semtlerinin site içerisinde makale olarak eklenmesi ile harcanacak olan mesai yerine farklı türde çalışmalar yapmak için zaman kazanılmış olacaktır.

bölgesel seo

Bölgesel Seo Çalışmasına Nasıl Başlanır?

Web siteniz yeni ise siteye bir kaç günde onlarca makale ve yazı doldurmak çok fazla fayda vermeyecektir. Çalışmalarınızı öncelikle zamana yaymaya gayret gösteriniz. Aranma hacmi olan az veya çok anahtar kelimelerinizin listesini yapınız. İlk yapacağınız çalışmalar bence aranma hacmi yüksek olmayan kelimeler olması gerekir. Sitenizin biraz ivme kazanması sonrasında rekabetçi kelimeler de sitenizin seo çalışmasına dahil edilebilir. Mutlaka şehirdeki tüm ilçeleri hatta semtleri sitenize makale olarak eklemenizde fayda olacaktır. Makalelerde önemli semtler için etiket kullanım kullanmayacağınıza da dikkat etmeniz gerekecektir. Burada önerimiz değerli olan semt ve bölgelerde etiket eklememeniz yönündedir. Ancak aranma hacmi yok denecek kadar az olan semtlerde etiket etlemeniz index sayınızın artmasına katkı verecektir.

Bölgesel seo çalışması sırasında eklenen semtlerin ilgili olduğu içeye iç link inşaası ile bağlanmasına da dikkat ediniz. Bu sayede sitenizin genel seo çalıması günden güne etkili olurken daha önce eklemiş olduğunuz önmeli bölgeler de bu linkleme sayesinde yükselmiş olur.

Bölgesel Seo için Seo Uzmanı ile mi Çalışmalıyım?

Bu soruya yanıt vermek için sizin internet, pc ve seo bilginizin ne düzeyde olduğunu bilmemiz gerekir. Şayet az da olsa seo çalışmaları hakkında tecrübeniz varsa Bölgesel seo çalışmasını kendiniz de yapabilirsiniz. Eğer bütçe olarak herhangi bir engel ve mani yoksa elbette ki uzmanından hizmet almak daha doğru olacaktır. Genelde bölgesel seo çalışması diğer standart seo çalışmalarına göre kolay olduğundan fiyat olarak da ekonomik olabilmektedir. Biraz araştırma ile uygun fiyatla bu hizmeti alabileceğiniz firmalar bulabilirsiniz. Şayet tüm çalışmayı kendiniz yürütecekseniz biraz kendinize vakit ayırıp internet üzerinden araştırma yapabilir ve bu konuda kendinizi daha fazla geliştirebilirsiniz.

Paylaşım bankası olarak bugüne kadar seo ve seo çalışmaları hakkında bir çok makale ve paylaşım yaptık. Sizlere faydalı olması adına seo ile ilgili yazılarımızın devamının geleceğini şimdiden belirtebiliriz. Bölgesel Seo Çalışması Nedir? yazımız hakkında sizlerde dilerseniz yorumlarınız ve görüşlerinizle katkı verebilirsiniz. Lütfen tüm merak ettiğiniz detaylar hakkında aşağıdaki yorum bölümünden görüşlerinizi iletiniz.

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Gerçekten Çok Başarılı Bir Kalem Ele almış Tebrik Ediyorum. Dikkat alacağım.

  2. Avatar Serdar dedi ki:

    Çok güzel siteniz var, r10dan tanıdım sizi, hep backlink için mi yorum yapalım, biraz da gerçekten değerli bilgileriniz için yazmak istedim. Seo hakkında detaylı bilgiler vermişsiniz elinize sağlık.