Cübbe Nasıl Giyilir

Cübbe Nasıl Giyilir

Cübbe Nasıl Giyilir hiç merak ettiniz mi?

Mezuniyet törenlerinde giyilen cübbe, aslında diploma almanın ve yeni bir hayata başlamanın sembolü olarak kabul ediliyor. Yıllarca dirsek çürütülerek emek harcanan okul hayatının başarı ile tamamlandığının bir ifadesi olan cübbeyi giyerken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar var.

 

 Mezuniyet Törenleri Ve Cübbe Seçimi

 

Mezuniyet töreninde giyilecek olan cübbenin modeli ve formu, mezun olunan okul tarafından belirleniyor. Ancak bu cübbeyi alırken mutlaka bedene uygun bir ebat seçilmeli. Genellikle içine başka giysiler de giyileceği hesap edilerek, sıkmaması açısından biraz büyük ebatlarda alınan cübbeler, çok hoş bir görüntü sergilemiyor. Bu sebeple mutlaka vücut ölçülerine uygun bir cübbe seçilmeli ve özellikle kebin, başa tam olarak oturacak biçimde ayarlanması gerekiyor. Keplerin baştan her an düşecekmiş gibi eğreti durması veya büyük görünmesi hoş değil.

 

 Cübbe İle Giyilecek Kıyafetlerin Seçimi

 

Genellikle mezuniyet törenlerinde özellikle genç hanımlar, cübbenin içine giyilecek kıyafetler konusunda bir hayli titiz davranıyorlar ve şık olmak istiyorlar. Bu özel günde şık olabilmenin bazı püf noktaları var.

 

-Cübbe ile giyilecek olan kıyafetin renginin, cübbeyle uyumlu olması çok önemlidir.

-Eğer cübbe giyen genç hanım başörtüsü kullanıyorsa, bu başörtüsünün desenli olmaması daha güzel bir görünüm sunacaktır.

-Eğer cübbenin rengi koyu ise içine giyilecek kıyafet açık renkli olmalı, cübbenin rengi açıksa bu kez kıyafet koyu renkli olmalıdır.

 

Cübbe ve Kep İle Uygulanacak Saç Modelleri

 

Cübbe ile birlikte kep de kullanıldığından genellikle kebin altına topuz tipindeki saçlar çok uyumlu olmuyor ve kebin başta düzgün durmasına engel oluyor. Bu sebeple mezuniyet törenlerinde kullanılacak olan saçın, hafif dalgalı bir fön ile açık bırakılması daha uygun bir seçimdir. Bu fönün üzerine tokalarla tutturulan kep, tören boyunca size sürpriz yaşatmayacaktır.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.