E-Ticaret Sitesi Kuracaklar İçin Tavsiyeler

E-Ticaret Sitesi Kuracaklar İçin Tavsiyeler

E-Ticaret Sitesi Kuracaklar İçin Tavsiyeler

Günümüzün yeni trendlerinden birisi olan e-ticaret siteleri, ürün satışı yapan kişi ve firmaların yeni gözdesidir. Ancak alışverişin internet üzerinden yapılması sebebiyle güvenlik gibi kritik konular göz önünde bulundurulmalıdır ve işinde uzman webmasterlar ve yazılım uzmanları tarafından geliştirilmesi gerekmektedir.

E-ticaret siteleri, temelinde birer web sitesidir ve birer web uygulama olarak geliştirilirler. Kredi kartı gibi bilgilerin girilmesi durumu olduğu için altyapının ve güvenlin son derece titiz bir şekilde ele alınması gerekmektedir. Ayrıca sitenin kullanışlı bir arayüze sahip olması ve kullanıcı deneyimi açısından özen gösterilmiş web tasarıma da sahip olması gerekmektedir. Dilerseniz şimdi dikkat edilmesi gereken konuları kısaca açıklayarak ele alalım.

Alan adını dikkatli bir şekilde seçin

Alan adı, sizin piyasada tanınmanızı sağlayacak adınız olacaktır. Bu sebeple ilgi çekici ve akılda kalıcı olması son derece önemlidir. Çok uzun veya çok kısa olması çok tavsiye edilmemektedir ve satılacak ürün çeşitliliğine göre alan adı seçimi yapılabilir. Ayrıca alan adı slogan tarzı bir şekilde de düşünülebilir. Bu şekilde seçilen alan adlarına sahip sitelerin daha hızlı yükseldiği ve müşteri topladığı belirlenmiştir.

Kaliteli altyapı ve kodlama

Hazırlanacak olan web sitesi için kaliteli bir altyapı ve PHP gibi bilinen bir programlama dili kullanılması önemlidir. İleride doğacak gereksinimi karşılaması açısından bu durum son derece önemlidir. Geliştirilebilir olmayan veya zor geliştirilen bir web uygulama kısa sürede gözden düşecektir.

Akıllı cihazlarla uyumlu olması

Günümüzde artık bilgisayar kadar akıllı cihazlar da kullanılmaya başlanmıştır. Bu sebeple geliştirilecek olan web sitesinin mobil uyumlu olması, müşterilerin istediği yerden alışveriş yapmasına imkân tanıyacaktır.

Farklı ödeme çeşitleri

Müşterilerin sahip olacağı kredi kartları farklı olacağından hepsi için ödeme yöntemi sunmak gerekmektedir. Ayrıca kapıda ödeme, havale gibi yöntemler de site üzerinden alışveriş için kullanılabilir.

Canlı destek ve müşteri hizmetleri

Müşterilerin en değer verdiği şeylerden birisi sorunsuz alışveriş yapmaları ve bir sorunla karşılaştıklarında çözüm üretilmesidir. Yani müşteri memnuniyeti her şeydir. Bu sebeple bu konuda mümkün oldukça çok alternatifler sunulmalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar Serdar dedi ki:

    E ticaret sitesi kurmayı düşünüyordum, yazınızı okudum, bana ilham oldu. Çok faydalı bilgiler mevcut, harika.