Etkili Bir Mobil Web Site Oluşturma

Etkili Bir Mobil Web Site Oluşturma

Etkili Bir Mobil Web Site Oluşturma nasıl planlanır ve uygulanır? Yazımızda Teknoloji meraklıları için her geçen önemi artan mobil uyumu hakkında detaylara değindik. İnsanların her geçen gün web sitelerine olan merakı ve web sitelerine harcadıkları zaman artmaktadır. Yapılan araştırmalara göre internet kullanıcıları web sitelerin estetik açıdan tasarlanmış, konuya odaklanan, rahat gezilebilir ve kolay anlaşılabilir web sitelerin daha etkili olduğunu belirtiyor.
Ayrıca web sitesinin hızlı yüklenmesi, kategoriler arası  hızlı ve rahat geçişi önem verdikleri noktalar arasında olduklarını belirtiyor.

Mobil web sitesi oluştururken, mobil cihazların ekran boyutlarını ve kullanıcının telefonunu kullanma biçimini en iyi şekilde yararlanmasından sağlamak gereklidir.

Mesaj Net Olarak Verilmeli

İlk olarak oluşturulacak olan mobil web sitenin yapımına başlanmadan önce mesajınızı oluşturmanız gereklidir. Burada markanın bilinirliğini kullanılarak belirli bir amaç doğrultusunda ilerlenilebilir. Web sitenin yaparken atılacak her adım bu amaca hizmet verecek şekilde olmalıdır. Bu şekilde daha az unsurla daha fazla verim ve sonuç elde edebilirsiniz.

Seçenek Sayısı Azaltılmalıdır

Oluşturulacak olan mobil web sitesinde seçenekler ne kadar az ise ziyaretçilerin önemli olan alanlara ulaşması daha kolay olur.  Seçeneklerini azaltmak için sayfa sayısını daha aza indirebilirsiniz.  Böylece oluşturulmuş olan mobil web sitenizde kategorilerde küçülmüş olur ve kullanıcılara mobil web sitenizde daha kolay gezinme imkanı sağlarsınız.

Dikkat Dağıtan Unsurların Sınırlanması

Dikkat dağıtıcı unsurların başında pop-up reklamlar, gereksiz yer kaplayan görüntü veya bilgiler gibi mobil web sitenizin hizmet amacı dışında kalan bir çok şey olabilir. Mobil web site tasarımınızı değerlendirin ve amacı dışında kalan her şeyi web sitenizden çıkarın. Bu şekilde daha az unsurla daha fazla verim elde edersiniz.

Bunların Dışında Mobil Web sitenizde

Çevrimiçi satışlar için

Mobil web siteniz içinde gezinmeyi kolaylaştırın, bilgileri erişilebilir hale getirin, web sitesi kullanıcılarınızın alış veriş yapmalarına yardımcı olun.

Telefon Aramaları İçin

Mobil uyumlu web siterinizde bağlantılar kullanın veya tıkla ve ara butonlarını kullanın, kategori seçeneklerini daraltın ve dikkat dağıtıcı ögeleri kullanmayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar Mehmet Apak dedi ki:

    websitesi olanlar için gayet güzel bir rehber olmuş. Yeni başlayan veya bilen herkes okuyup kendisi için bir şeyler çıkartabilir.