Gelin Saçı Ve Makyajı Nasıl Yapılır

Gelin Saçı Ve Makyajı Nasıl Yapılır

Gelin Saçı Ve Makyajı  önce kişinin sade ve doğal olması gerekir ve sadece makyaj ile güzellik olmamalı, çeşitli cilt bakımları yaptırarak kusursuz olmalısınız çünkü hayatınızın en güzel ve vazgeçilmez anıdır. Açıkçası işin püf noktası verilmek istenirse bu iş doğallıktan ve doğal olmaktan geçer. Sade güzellik duru, masum, saf ilgisi uyandırır. Gelin makyajı yaparken ten ve saç göre renginize uygun tonlar ile makyajınızı yapmalısınız ve yapılmasını istemelisiniz. Çünkü kendinizle ilgili her şeyi siz biliyorsunuz ve bu süreç içerisinde kendinize yakışan tonları da bilmeniz veya bilmiyorsanız araştırmanız gerekir. Makyaj hataları genelde aceleden kaynaklanır bu yüzden makyaj yapılmadan önce makyaj saatinizi ayarlamanız ve kaç saat alacağını gibi sorularla bunu cevaplamanız gerekir.

 

Gelin Makyajı İle İlgili Bilgiler

 

Gelin makyajına baktığımızda göz ve çevresinin belirgin olmasında önemlilik ortaya çıkmaktadır. Buna uygun dikkat etmeniz gereken şey ise göz renginizi, gözünüzün büyüklüğünü ve çekikliğini göz önüne alarak gözünüze uygun renk tonlarını tercih etmelisiniz. Buğulu göz makyajını tercih ederseniz daha açık ve parlak tonlar işinize yarayabilir. Daha sonrasında göz altlarınızın aydınlatılmış olması ve pudranın da ten renginize uygun seçilmiş olması gerekir. Kaşlarınız göz çevreniz hizasına uygun şekillendirilmiş olması gerekir. Makyajınızın akmaması için ve uzun kalması için makyaj sabitleyicisi tercihiniz olmalıdır. Dudaklarınız da göz makyajınıza uygun renk tonları olması gerekir.

Gelin Saçı Ve Makyajı İle İlgili Bilgiler

 

Saçınıza gereken özeni göstermelisiniz. Sadece duvak değil, yüzünüze uygun saç şeklide sizin için iyi olacaktır. Topuz genelde tüm gelin adaylarının tercihi olsa da bazen bazılarına yakışmayabiliyor. Bu yüzden yüz şeklinizi bilmelisiniz ve ona göre uygun olan topuzu tercih etmelisiniz. Eğer kahkül isterseniz alnınızın geniş olması gerekir. Eğer alnınız küçükse kahkül kesinlikle yakışmaz.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.