Google Adsense Hesabınızı Onaylatabilmeniz İçin Altın Tavsiyeler!!!

Google Adsense Hesabınızı Onaylatabilmeniz İçin Altın Tavsiyeler!!!

Google Adsense Hesabınızı Onaylatabilmeniz İçin Altın Tavsiyeler

Web sitesi üzerinden gelir elde etmek isteyenlerin sıklıkla kullanmış olduğu Google Adsense, onaylama süreci kısmında site sahiplerine bazen sorunlar çıkarmaktadır. Bu konuda Google, oldukça hassas davranmaktadır. Yani çok güzel bir web tasarım uyguladınız, bir PHP uzmanıyla beraber webmasterlarla çalıştınız ama hesabınız bir türlü onaylanmıyor. Bu noktaya hazırlamış olduğumuz bu maddeleri uygulayarak hesabınızın onaylanmasını sağlayabilirsiniz.

Gizlilik Politikası

Özellikle son günlerde Facebook vakasından sonra önemi daha da hissedilir olan gizlilik politikasının sitenizde bulunmasına dikkat edilmektedir. Aynı zamanda site üzerinde bir gizlilik politikası bulunması, site sahibinin işine gösterdiği önemi de ön plana çıkarmaktadır ve Google bunu önemsemektedir. Başvurunuzun onaylanması için eğer gizlilik politikanızı sitenizde barındırmıyorsanız hazırlayıp eklemeniz gerekmektedir.

Zengin İçerik

Google Adsense ekibinin en çok dikkat ettiği kriterlerden birisi de site içeriğinin zengin olmasıdır. Yani sitenizi açıp birkaç yazı paylaşarak başvuru yapmanız durumunda olumsuz sonuç alınması büyük ihtimaldir. Bunun için sitenizde en az 500’er kelimelik 20 tane içerik bulundurmanız sitenizin başvurusunun onaylanmasında ciddi etki edecektir. Hatta sitenizde göze çarpan ve politikalarına aykırı bir durum yoksa kesinlikle onaylanacaktır diyebiliriz.

Web Sitesinin Google’a Kayıtlı Olması

Google sizi ne kadar çok tanıyorsa o kadar güveniyor demektir. Bunun için sitenizi Google’a kayıt ettirerek indekslenmesini beklemeniz sürecin olumlu olması için etkili olacaktır.

Web Tasarıma Özen Gösterin

Web sitesinin tasarımının ilgi çekici ve kullanışlı olması dikkat edilen diğer bir durumdur. Çünkü Google, sizin işi ne kadar çok önemsediğinizi ciddi anlamda dikkate alıyor. Ayrıca sitenizde reklamlar yayınlayacağı için tasarımınızın buna uygun olmasını da önemsiyor. Sonuçta kalitesiz bir web sitesinde markanızın gösterilmesini siz de istemezsiniz.

Diğer Hususlar

İşin özü Google tarafından güvenli bir kişi olarak tanınmanız ve işinize özen göstermenizdir. Bunun için başvurular sırasında sahte kimlik bilgileri kullanmaktan ve başkasının adına başvurular yapmaktan kaçınmak gerekmektedir. Ayrıca telif hakkı gibi sorunlara sebep olacak resimlerinden paylaşılmasından uzak durmak gerekmektedir. Son olarak sitenizin trafiğini artırmak için kullanılan yapay ve paralı yöntemlerden kesinlikle uzak durulmalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar Serkan Atay dedi ki:

    Konuda bir çok şeyi anlatmışsınız gayet yararlı bir yazı olmuş bende ekleyeyim öncelikle tek kriter özgün makale site tasarımı ve politika ihlali olmayan içeriktir.Bunlardan biri eksik olursa adsense onaylanmaz bu kadar basit.