Google SEO Çalışması

Google SEO Çalışması

Google SEO Çalışması hakkındaki makalemizi okumanızı tavsiye ediyorum.Yeni seo makaleleriyle paylasım  blog sitemizde sizlerle bilgi vermeye devam edecegiz.

Öncelikle günümüzde sektörler dijital anlamda gelişmeye başlamıştır. Firmalar dijital pastadan pay almak istedikleri için bu alanda hizmet veren şirketlere de büyük işler çıkmış olacaktır. Her sektörde dijital pazarlama alanında,sosyal medya ve dijital reklamcılık günümüzün en çok konuşulan popüler konularından biridir. Bu yazımızda ise sizlere seo şirketlerinin nasıl çalıştığı ve bunun yanında Google Seo Çalışması nasıl olmalı ve nasıl yapılması gerektiği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

SEO ÇALIŞMASI NASIL YAPILIR?

Çalışmaların nasıl yapıldığına başlamadan önce Seo nedir sorusunun cevabını verelim. Seo Türkçe de arama motoru optimizasyonu olarak bilinmekle birlikte internet üzerinde yapılan proje ve hizmetlerin belirli kurallar çerçevesinde uygun bir hale getirilmesi ve kurulan sitelerin arama motorlarında üst sıralara çıkmak için yapılan çalışmalar bütünüdür.

Site İçi Optimizasyon Teknikleri 

Seo iki kısımda incelendiğiniz duymuşsunuzdur. Google SEO Çalışması Site içi ve site dışı olarak ayrılan bir optimizasyon sistemidir. Bunlardan site içi seo sitelerin kalitesini sağlayan ve kullanıcılar için oluşturulan teknik ve bilgileri kapsamaktadır. Öncelikle bir örnekle sizlere açıklamak istiyorum. Siteye eklediğimiz görsel, video ve metinlerin Seo ya uygun bir şekilde düzenlenmesi diyebiliriz. Bunun için dikkat etmemiz gereken konuların başında  google parametreleri en iyi şekilde analiz edilmesi gereklidir. Kullanıcılar için deneyim olması demek ise içerik ve yapılan çalışmaların Google algoritmalarına uygun bir şekilde hazırlanmasıdır. Şunu da belirtmekte fayda var eğer bir site kullanıcı dostu bir site oldu ise Google’nin de dostu olmuş demektir. Biliyoruz ki kullanıcı dostu web sitelerini Google her zaman ödüllendirmektedir. Gelin birlikte sitemizi nasıl kullanıcı dostu bir site haline getirebiliriz alt başlık şeklinde inceleyelim.

Kullanıcı Dostu Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

 

Google SEO Çalışması Web sitelerinizin kullanıcı dostu olup olmadığı konusu Google’nin  bu konuda işaret ettiği bazı parametrelere bakılarak karar verilmektedir. İşte bizler sizin için bu konuda gerekli araştırmalar sonucunda neler yapılması gerektiğini maddeler halinde hazırladık.

Sizin sitenizi Ziyaret edenleri Sitenizde Tutabiliyor Musunuz?

Webmaster  olanların yapmış olduğu tüm çalışmalar web sitelerine ziyaretçi çekilmesi iççin yapılan çalışmalardır. Google seo Şunu da bilmelisiniz sitenize gelen ziyaretçi hızlıca sitenizden çıkıyorsa bir yerde yanlışlık yapılıyor demektir.

Google SEO Çalışması Şunu belirtmek istiyorum google nin kullanmış olduğu botlar sizlerin ziyaretçilerinizi tatmin etmediğinizi düşünerek sitenizi arka sıralara düşürecektir. Aslında bu gibi durumların birden fazla nedeni olabilir. Örnek vermek gerekirse site açılış hızının yavaş olması veya sunucudan kaynaklı sorunların ortaya çıkmasından kaynaklanabilir. Sitenizden hızlıca çıkılmasının nedenlerinden olarak yavaş açılan web sitelerinden ziyaretçilerin çıkması mümkündür. Bunun için kullandığınız sitenin hızı oldukça iyi olması gereklidir. Sitenizden ziyaretçilerinizin çıkmasının bunun gibi nedenleri olabilir. Kullanıcı dostu web sitesi için sizlere düşen görev kullanıcı odaklı çalışmalar yapmalısınız.

Google SEO Kullanıcı Odaklı İçerikler Üretmelisiniz

Öncelikle google seo ile ilgili devamlı bir şekilde insanların dilinde olan bir cümle ile başlamak istiyorum. ‘’İçerik Kraldır!’’ aslına bakacak olursak bu cümle oldukça doğru ve düzgün bir cümledir. İçerik üretimi gün veya haftaya bölünerek eşit zaman aralığında girilmesi gereklidir. İçerik çöplüğüne dönüştürmeden kısaca kullanıcı odaklı eşit zaman dilimlerinde özgün bir şekilde yazılarınızı eklemeniz en doğru seçimdir. Sizlere tavsiyemiz içerik üretirken alanında uzman olduğunuz ve kullanıcıların okuduklarında bilgi sahibi olacakları makaleler üretmelisiniz.

Google SEO Görsel Optimizasyonu Yapmalısınız

Sitenizde kullanmış olduğunuz metin içerikleriniz gibi görsel içeriklerinde optimize edilmesi oldukça önemlidir. Google seo çalışması  şunu asla yapmamalısınız farklı sitelerden alınan stok görsel diye tabir edilen görseller yerine kendinizin oluşturduğu görselleri eklemeniz sitenizin kullanıcı dostu olmasına yardımcı olmuş olursunuz.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Avatar Nalan dedi ki:

  Merhaba, sosyal içerik paylaşımı olan web sitem için backlink çalışmalarında doğru anahtar kelime kullanımı nasıl olmalıdır? Sizin SEO çalışmalarınızda anahtar kelime kullanımı için tavsiyeniz nasıl olur?

  1. Murat Arikan Murat Arikan dedi ki:

   Merhaba sosyal medyada yayınladığınız içeriklerinizi paylaşmanız sitenize organik hit getirmesinde faydası olucaktır. Sitenizde anahtar kelime analizi yaparak yüksek olduğunuz kelimelerde içeriklerinizi semantik uyumlu olarak yazıp sosyal medyada paylaşmanız gereklidir.

   Birde baclink için lin verdiginiz sosyal medya ve forumlar yazdığınız makalenin anahtar kelimesine uygun olarak paylaşmanız sizin için daha faydalı olucaktır.

 2. Avatar Hediye Nerede dedi ki:

  Seo çalışması reklam çalışmalarından çok daha etkili bir teknik. Özellikle işini iyi bilen seocular reklam bütçesinden çok daha az maliyete etkileşimi çok daha iyi arttırabiliyor.

 3. güzel makale hocam ancak seo oldukca karmasık bir durum herkesin harcı değil, piyasa seocuyum diye dolasan dünya kadar insan var

 4. SEO ‘ da dikkat etmeniz gereken kriter iç ve dış seo yapmak. Daha sonra blog yorumları ile backlink kazanmak. En önemli seçenek kullandıgınız yazılımda Schema desteği olmasıdır.

 5. Avatar Sergen dedi ki:

  Son zamanlarda çok araştırmasını yaptığım bir konu. Seo ile ilgili çalışmalar yapmak gerçekten zorlaştı. Faydalı bilgiler için teşekkür ederiz.

 6. SEO üzerine uzun süredir araştırmalar yapıyorum. Websitem henüz çok yeni. Ama faydasını gördüm doğrusu. Yazınıza da Google’dan denk geldim. Belli ki SEO’su iyi işlenmiş.

  Kendi sitemde de yazdıklarınızı uygulayacağım. İstifade edilebilecek bir içerik olmuş. Emeğinize sağlık.