Göz Makyajı Nasıl Kolay Yapılır

Göz Makyajı Nasıl Kolay Yapılır

Göz Makyajı Nasıl Kolay Yapılır

 

Göz makyajı, bir makyaj için en önemli olan noktalardan bir tanesidir. Cilt makyajından sonra gelen ve dudak makyajı öncesinde yapılan göz makyajı kaşları ve göz altlarını da kapsamaktadır. Kolay göz makyajı, günlük olarak işe ya da okula giderken yapılan pratik makyajlardandır. Göz üzerinde çok ağırlık yapamayan ve lekeleri yok ederek cilt renginin eşitlenmesini sağlayan bu makyaj kadınlar için kurtarıcı bir göz makyajı niteliğindedir. Peki, kolay göz makyajı nasıl yapılır?

 

 Göz altı makyajı

 

Kolay göz makyajı için yapılması gereken ilk adım göz altı makyajıdır. Göz altlarının mor görünmesi göz makyajı ne kadar güzel olursa olsun kötü bir görünüm oluşturacaktır. Bu noktada çizgilere dolmayan kaliteli bir göz altı kapatıcısı satın alınmalı ve morluklar azda olsa yok edilmelidir. Göz altı makyajında pudra kullanımı da son derece önemlidir. Pudra kullanmadan sadece göz altı kapatıcısı sürmek ürünün çizgilere dolmasına ve kötü görünmesine yol açacaktır.

 

 Kolay göz makyajı yapımı

 

Kolay göz makyajı için hızlı bir şekilde kapatılan göz altlarından sonra sıra göz makyajına gelmektedir. Hızlı bir şekilde göz makyajı yapılacağında fazla riske girilmemesi çok daha doğru olacaktır. Bunun için kahve ve krem tonları içeren bir far paleti kullanılmalıdır. Krem rengi far hızlı bir şekilde göz kapağına yayılmalı ve biraz karıştırıldıktan sonra göz kapağı çizgisine bir ton koyusu olan kahverengi far kullanılmalıdır. Göz kapağı oyuntusu belirginleştirildikten sonra sıra göz pınarlarına ve kaş altlarına gelmektedir. Kaş altları ve pınarlarda aynı renk açık ve ışıltılı bir farla aydınlatılmalıdır.

 

 Dikkat edilmesi gereken detaylar

 

Kolay göz makyajı yapımında dikkat edilmesi gereken ilk nokta kullanılan farlardır. Farlar pikmentasyonu yüksek olanlardan seçilmeli ve kolay kolay silinmemelidir. Bunun yanı sıra koyu renk farlardan uzak durulmalı ve mümkün olan en doğal renklere yönenilmelidir. Böylece ortaya çıkan görüntü kusursuz olacak ve herhangi bir hata yapılmayacaktır.

 

Bu Okuduğunuz Makalede Neler Vardı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.