Hayat Kurtaran Yağmur Çizmeleri

A+
A-
Hayat Kurtaran Yağmur Çizmeleri

Hayat kurtaran yağmur çizmeleri duydunuz mu? Eğer duymadıysanız mutlaka yazımızı sonuna kadar detaylı şekil okuyup inceleyiniz. Paylaşım blogumuzda sizlere benzer içerikler sunmaya devam edeceğiz.

Sonbahar gelir, yapraklar dökülür ve havalar hafif hafif serinlemeye, yağmur atıştırmaya başlar. İnsanın içine tatlı bir huzur, tatlı bir hüzün yerleşir. Bazılarımız yeni aşk arayışına başlar, bazılarımızın okulları, dersleri başlar.

Herkesin dilinde hep aynı cümle olur “Bu yazda bitti”. Yazın verdiği o boşvermişlik biter, iş, okul yükü omuzlarımıza tekrardan biner. Ve biz kadınların kafasını yine o çılgın telaşlı düşünceler sarar. “Kışlık hiçbir kıyafetim yok” repliğini sanırım her kadından mutlaka duymuşsunuzdur.

Sonbahar öyle bir mevsimdir ki hem güneş açar hem yağmur yağar. Hem sıcak basar, hem üşürsünüz. Spor ayakkabı giyseniz komik görünür, ayaklarınız üşür ve aniden yağan yağmurda mağdur duruma düşersiniz.

Bot ya da çizme giydiğinizde genellikle güneş açar, botun içindeki ayaklarınız alev alır ve tabiki kaçınılmaz sonuç yine komik görünürsünüz. Bu ayakkabı seçimi birçok kadını zor durumda bırakmakta. Hatta öyle ki bazı kadınlar tüm dünyayı taşıdıkları çantalarına birde ikinci bir ayakkabı yerleştirmektedir.

Bu durumdan biz kadınları kurtaran bir süper kahraman vardır, yağmur çizmeleri. Yağmur çizmeleri belki de biz kadınların bu kararsız havalardaki yaşadığımız giyim problemini çözmek, komik duruma düşmemizi engellemek için, depresyona girmemizi önlemek için üretilmiş bir ayakkabı türüdür.

Yağmur çizmeleri ilk piyasaya çıktığında pek çok kişi tarafından dalga konusu oldu. Önce balıkçı ayakkabısı ile alışveriş merkezinde geziyorlar dendi. Sonradan “tarlada mı çalışıyorsun?” gibi saçma espriler yapıldı. Bu esprileri ve benzetmeleri yapanların çoğu erkekler olsa da aralarında fazlaca kadında bulunmaktaydı. Sosyal medyadan edindiğimiz bilgiye göre yaptığımız bir genelleme elbette.

Ancak geçen yıllarda, yağmur çizmeleri kullananların aniden yağan yağmurda rahatça gezmeleri, spor ayakkabı giyenlerin tabiri caizse sucuk gibi ıslanmış ayakkabılarla gezmeleri kıyaslanınca yağmur çizmeleri pek çok kişi tarafından tercih edilmeye başladı. Yağmur çizmeleri sonbahar güneşinin altında ayakları çok sıcak tutmamasıyla bottan daha çok tercih edildi bu mevsimde. Ve işte o gün geldi hemen hemen her kadının gardrobunda yağmur çizmeleri yerini aldı.

Hayat Kurtaran Yağmur Çizmeleri Çeşitleri

Yağmur çizmeleri ilk başta belli başlı renkler olarak piyasaya çıktı. Siyah, kırmızı ve bazen sarı ve mavi. Ancak şu an 2018’de hemen hemen her rengi bulunmakta. Yağmur çizmelerinin kullanımı arttıkça markalar bu yağmur çizmelerine kumaş, zincir, toka gibi detaylar eklemeye başladı.

Şu an ayakkabı üreten hemen hemen her markanın yağmur çizmeleri mevcut. Bu markalar, pahalı markalar olabileceği gibi uygun fiyatlı markalarda yağmur çizmeleri üreterek piyasada her bütçeye uygun yağmur çizmeleri bulunur olmuştur. Şu an bir yağmur çizmesi almaya kalkıştığınızda  50 liraya da bulabileceğiniz gibi 500-1000 lira arasında yağmur çizmeleri de bulabilirsiniz.

50 liralık yağmur çizmeleri dedik bare nerede bulabileceğiniz hakkında tüyolarda verelim. 50 liraya sevimli yağmur çizmelerini Kadıköy Söğütlüçeşmede ve Boğa heykelinden rıhtıma doğru inerken sağdaki ayakkabıcılarda çok rahat bulup, satın alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.