İngilizce Öğrenenler İçin Tavsiyeler

İngilizce Öğrenenler İçin Tavsiyeler

İngilizce öğrenmek artık olağan hale gelmeye başladı.İngilizce Öğrenenler İçin Tavsiyeler sitemizde bu yazı ile birlikte bir çok kez paylaşılacaktır. Sizlerde bulunduğunuz ortamlarda ve mekanlardan bile artık tam manasıyla olmasada ingilizcenizi geliştirebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere dil öğrenirken yardımcı olacak siteler, programlar, kitaplar ile ilgili tavsiyeler vereceğiz.

İngilizce Öğrenme Tavsiyeleri

1-Uygulamalar/Siteler (Ücretsiz)

VoScreen; Bu program yardımıyla hem listening hem de readinginizi geliştirebilirsiniz. Size tanınmış yabancı (dili İngilizce olan) dizi ve filmlerden kesitler vererek bunlarla keyifli şekilde İngilizce öğrenmenize yardımcı olmaktadır. Siteyi ister ziyaret ederek dilerseniz de programsını program marketlerinden indirerek telefonunuzdan da kullanabilirsiniz.
Duolingo; Bu program yardımıyla ise İngilizce’yi bütün yönleri ile geliştirebilirsiniz. Sizi kategoriler durumunda geliştirmektedir. Hem de tamamiyle bedavadir. Piyasada ücretli rakipleri olmasına karşın bedava olarak onlardan daha iyi hizmet vermektedir. Hem programları hem de sitesi bulunmaktadır.
EngVid; Bu internet sitesi yardımıyla ana dili İngilizce olan eğitmenlerden istediğinizi seçip tamamiyle bedava derslerini takip edebilirsiniz. Sınıf ortamına dayalı düzeni bulunduğu amacıyla sizi gerçek bir eğitim kursu amacıyladeymişsiniz havasına sokuyor. Tabii sizde bu eğitimden faydalanabilirsiniz
NewsInLevel; Bu internet sitesi ise size gündemi seviyenize göre yayınlayan bir sitedir.
Site ve program tavsiyelerimiz bu kadar. Fakat yazımız daha bitmedi. Uygulamaların yalnızca bedava olanlarını yazımıza ekledik. Hiçbir ücretli ürünün tanıtımını gerçekleştirme istemiyor ve sizin gözünüze reklamını sunarmış gibi sokmak istemiyoruz.

Evde İngilizce Öğrenmenin Yolları arasında size tavsiye edeceğimiz en mühim siteyi sona sakladık. Bu site Interpals bu site ise size tamamiyle bedava dünyanın dört bir yanından dil öğrenen şahıslarla dost olma olanağı sunuyor. Sadece İngilizce değil bir çok dili basit yapabileceğiniz dostlar bulabileceğiniz bir sitedir.

Tavsiyelerimiz şu anlık bu kadar bulunmakta fakat bizde yeni şeyler keşfettikçe sizlere bu rehberi genişleterek sunacağız. Eğer sizde yararlı siteler biliyorsanız yorumdan önerebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Verdiğiniz tavsiyeler İngilizce öğrenmek isteyenlere ışık tutacak nitelikte. Güzel bir makale hazırlamışsınız. Verdiğiniz site ve uygulamarı inceleyeceğim. Teşekkürler.

  2. Avatar ikare dedi ki:

    Voscreen’i duymuştum ve güzel bir uygulama.
    NewsinLevel’i daha yeni duydum. Bi deneyelim bakalım.