Kadınlarda Bulunan Önemli Özellikler

Kadınlarda Bulunan Önemli Özellikler

Kadınlarda Bulunan Önemli Özellikler

 

İnsan olmak ; Bir birey olarak, özellikle bugünlerde, herkes tarafından oldukça büyük fedakarlıklar yapılmaktadır. Buna yönelik verilecek örnekler arasında üniversiteyi bitirmek, ardından iş bulmak ve en nihayetinde bir aile kurup her zorluğu birlikte atlatmak gibi önemli unsurlar mevcuttur. Bunları yapmadan önce çok büyük önem arz eden bir gerçek daha vardır ki, o da insan olarak bireyin kendini gerçekleştirmiş olmasıdır. İnsan olmak aynı zamanda hata yapma olasılığının var olması anlamına gelir. Hata yapabilen bireyler arasında sadece çocuklar değil, erkekler ve kadınlar da yer almaktadır. İşte insanı en mühim kılan niteliği de budur.

‘Dişi’ kelimesinin önemi ; Bu kelime kendi içinde ve kendine oldukça yakışan sıfatlar barındırmaktadır. Bunlar şu şekilde tanımlanabilir: güven veren, güçlü ve fedakar. Nerede, ne zaman ve hangi koşullar altında olursa olsun, dişi olarak da adlandırılan bu birey, yukarıda tanımlanan sıfatlara daima hakkını vermiştir. O yüzdendir kendisinin özellik olarak tanımlanan sıfatlara uyması.

Kadın’da bulunan mühim Unsurlar

İlk etapta ise mühim olan, her varlığın değerli ve kutsal olmasıdır. Dişi varlıklar ve erkekler arası farklılıklar da yok değil. Birileri daha duygusal iken, diğerleri ise mantık çerçevesini kullanmayı tercih eder ama bu farklılıklar onları birbirinden ayırmaz, tam aksine, onları birbirine daha sıkı kenetleyip bir olmalarını sağlamaktadır. Dişi olan bireylerin nitelikleri göz önünde bulundurulduğu zaman, duygusal, hassas, fedakar ve uzlaşmaya hazır olmaları gibi bir çok nitelik bulunmaktadır. Onlara önem kazandıran hangisidir diye sorulduğu zaman, verilecek tek bir cevabın belki de yetersiz kalması muhtemeldir.

Geçmişten bugüne çok şey değişmiştir onlar için. Tarihe bakıldığı zaman, oldukça büyük zorluklardan geçmiş olmaları bir gerçektir. Özellikle milletvekili seçimlerinde kendilerinin seçme ve seçilme haklarına kavuşmaları gerçeği ile ilk zorluk ortadan kalkmıştır. Mutluluğa kavuştuklarının o anı ise, anne karnında hissedilen ve bir bireye hayat verebilen o yüce varlığın hissettiği şeyler ile eşdeğerdir. Hayatta yaşadıkları onca şeylere rağmen hala dimdik ayakta durabilen bu kutsal varlıklar daima bahsedilmeye değer olmakla birlikte, aynı zamanda da tek bir kelime ile mükemmeldirler.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.