Kışlıkları Çıkarmanın Vakti Geldi Mi?

Kışlıkları Çıkarmanın Vakti Geldi Mi?

Kışlıkları Çıkarmanın Vakti Geldi Mi? Bugünlerde gittikçe düşen hava sıcaklığı ve kızaran burun uçları kara kışın gelişini haber veriyor.

Eh, dolaplarımızda da mevsimin gerektirdiği şekilde değişiklikler yapıyor, hala güneş kremi kokan yazlıklarımızı hüzünle bir dahaki yaza kadar ortadan kaldırırken, gözümüze koca bir yün yumağı gibi görünen kışlıklarımızı dolabımıza sığdırmaya çalışıyoruz.

Öncelikle belirtmek istiyoruz ki panik yok! Evet, liseden beri bir kez bile giymediğiniz sweatshirtünüz, anneannenizin hediye ettiği koyun yünü kokulu kazağınız ve rengârenk çoraplara bakarak bu sezonun en rüküşü olacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Yeni sezonda dolap düzenleme ızdırabından kaçış olmasa da, sizlere yardımcı olabilecek bir kaç ipucu verelim.

Adım adım ilerleyelim, birinci kural; giyecek hiçbir şeyim yok cümlesini evimize hırsız girmediyse kullanmamaya dikkat ediyoruz. İkinci kural; dolabımızı düzenlerken her parçayı onu en son ne zaman giydiğimizi hatırlamaya çalışarak katlamaya başlıyoruz. Katladığınız parça son üç kıştır giyilmemiş ise, belki de onu bir yardım kuruluşuna bağışlayabilirsiniz. Aynı şekilde katladığınız parça neredeyse her gün giyilmekten yıpranmış bir parçaysa işiniz daha da basit, ilk alışverişinizde ne istediğinizi bilmeden kredi kartınıza eziyet çektirmenize gerek yok, sadece aynı kıyafetten bir adet daha alın.

Üçüncü kural; Geçen kışı geçirmemizi sağladığına göre kışlıklarımızın o kadar da yetersiz olmayacağını kabulleniyoruz.

Son olarak, Aralığın ortasının gelmesine rağmen hala dolabınızdaki yazlıkların üzerine iki hırkayı değiştirerek giymeye devam ediyorsanız, en azından bu yazı ile biraz heveslenip bu hafta sonu dolabınızı düzenleyeceğinizi umut ediyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.