Kore Dizileri

Kore Dizileri

Klasik dizilerden sıkılanlar için sizlere Kore dizileri hakkında bir paylaşım yapmak istedik. Ülkemizde kore kültürünü merak eden bir çok kişi bulunmaktadır. Aslında buna ilgisi genelde bir kaç yerde denk geldiği film ve dizlerden kaynaklandığı söylesek pek yanılmış olmayız. Dizi oyunculuklarındaki samimiyet, içtenlik ve son derece gerçekçi kurguları ile insanı içine çekmekte ve farklı his oluşturmaktadır. Kore dizileri takibi yapan binlerce insanı sizlerde kısa bir araştırma ile farkedeceksiniz. Peki sizler nereden başlamalısınız, hangi dizleri öncelikle izlemesiniz?

Kore Dram Dizileri

Bize göre dram denince Dünya da ilk akla gelecek ülke Kore’dir. Hüzün ve ağlamak bir insana bu kadar mı yakışır diyeceğiniz bir çok sahneye şahitlik edeceksiniz. Sahnelerde yaratılan gerçeklik, boğazdan çıkan hıçkırıklar sizleri tamamen dizinin içine çekecektir. Dram dizilerinde genelde iki farklı konseptin öne çıktığını görmekteyiz. Anne-Baba ve çocuk temalı diziler ile aşkın yaşadığı dram sahneleri ön plandadır. Tavsiyemiz dramda dizilerine başlamadan önce bir kaç paket mendili yanınızda bulundurmanızdır. Ancak kötü bir başlangıç yapmamamız adına sizlere aşağıda vereceğimiz kore dizileri önerilerimizle başlamanızı tavsiye ederiz.

Kore Dram Dizi Tavsiyesi : I Am Sorry I Love You

So ji Sub ile bu dizi de ilk karşılaşmamdı. Dizinin başlangıcında sıradan serseri bir tipin dizinin devamında bu kadar çekici bir duruma geleceğini hiç tahmin edemezdim. Hele bir erkeğe ağlamanın da bu kadar yakışacağını hiç ummazdım. Dizinin konusu belki oldukça klişe gibi gelse de oyuncuların yarattığı sahneler ve konuların işleniş biçimi, dizinin müziklerinin oldukça iyi olması bir bütün olarak dizi muhteşem hale getirmiştir. Bir iki bölümü geçtikten sonra duygusal sahnelerin artmaya baladığı dizide orta bölümlerde ve sonlara doğru ağlamaktan bitap düşmüş olacaksınız. Kimileri dram dizilerine farklı bir bakış açısı ile bakabilir ancak şunu kesinlikle ikiye ayırmak gerekir. Acı dram ile hüzün ve duygunun olduğu dram dizileri arasında çok fark var. I am sorry I love you bence gelmiş geçmiş dünyadaki en iyi dram dizisidir.

kore dizisi

Cain and Abel Kore Dram Dizisi

Kore dram dizileri arasında sizlere tavsiye edeceğim ikinci dizi ise cain and abed (habil ve kabil)’dir. Bu dizi de yine esas oğlan olarak Su ji sub karşımıza çıkmaktadır. Bir hastenede gerçekleşen dizi  iki kardeşim yaşamını en güzel şekilde işlemiştir. Yine iki bölümden sonra hüznün ve dramın iliklerinize kadar işlediğini göreceksiniz. K-drama dizimiz 20 bölüm sürmekte olup bir iki bölümü izledikten sonra hızlıca bitireceğinizden hiç kuşkumuz yok. Diziyi bu kadar mükemmel yapan aslında bir çok ayrıntı var. Çok fazla spoiler vermek istemediğimizden çok fazla detaya da inmek istemiyoruz. Kesinlikle vaktinizi ayırıp bu diziyi izlemenizi önermekteyiz. Diziyi kesinlikle orijinal dilinde alt yazılı şekilde izlemelisiniz. Netfix platformunda da dizinin yayınlandığını buradan hatırlatmış olalım.

Neden Kore Dizileri Çok İzlenmektedir?

Amerikan dizileri de elbette kalitesi tartışılmaz ve mükemmel denecek bir çok diziye sahiptir. Her tarz dizi kategorisi Amerikan yapımlarında bulunmakta ve dünyaya yayılmış durumdadır. Kore dizileri ise ülkemizde son 5-6 yıldır popüler hale gelmiş ve günden güne artan bir izleyici kitlesine ulaşmıştır. Hatta bir çoğunuz son zamanlarda fark ettiği üzere bir çok YouTube Slow video müzikleri kore dizileri ile entegre edilip editlenmiştir. Paylaşım bankası olarak bizleri bu dizilerde içine çeken en büyük detay oyuncuların sahiciliği, doğallığı ve gerçekçiliğidir. Yukarıda bahsettiğimiz dizilerden başlayarak sizlerde kore dizilerinin müdavimi olabilirsiniz.

Bahsi geçen dizileri izledikten sonra lütfen bizlere yazımız altındaki yorum bölümünden görüşlerinizi paylaşmayı unutmayınız. Kesinlikle dizileri izledikten sonra çevrenizdeki onlarca kişiye tavsiye edeceğinizden eminiz. Şimdiden iyi seyirler dileriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Avatar Dizi Haberleri dedi ki:

    Kore dizileri gerçekten bambaşka. Yabancı dizi arayanlara kore dizilerine bakmasını tavsiye ederim. Genelde ilk bölümleri sıkıcı oluyor. İlk bölümü atlatıp sempatik kore dilinin kulağınızdaki yansımasına alışabilirseniz, biten her bölümden sonra yenisini açmak isteyeceksiniz.

  2. Avatar canlı tv izle dedi ki:

    Aslına bakacak olursak koreliler dizilerinde kendilerini çok yakışıklı ve güzel göstermeye çalışıyorlar. Ama türk dizileri ile yarışamazlar