Mutlu Evliliğin Sırları

Mutlu Evliliğin Sırları

Mutlu Evliliğin Sırları

Belli bir yaşa gelmiş olan hemen hemen her birey düzgün bir evlilik yapmak ve mutluluğu yakalamak ister. Bu insanın yaratılışının bir gereğidir. Ancak evlilik çok da kolay bir müessese olmamakta ve kimi zaman kötü bir şekilde sonuçlanan evliliklere rastlamak mümkün olmaktadır. Hatta günümüzde boşanmaların sayısı giderek artmakta ve bu evlenmek isteyen kişileri tedirginliğe sevk etmektedir. Bu ve benzeri olumsuzluklardan uzak kalmak isteyen kişiler mutlu evliliğin sırlarını merak etmektedir.  aslında bu konu kişiden kişiye farklılık gösterse de aşağıda belirtilen durumlara dikkat etmek genel olarak fayda sağlayacaktır.

Kimseyi Tam Olarak Tanıyamazsınız

Günümüzde pek çok kişi daha önceden tanıdığı kişiler ile ve uzun ilişkiler sonucunda evlenmektedir. Hal böyle olunca evleneceği kişileri tam olarak tanıdıklarını düşünmektedirler. Ancak ne yazık ki durum böyle değildir. Evleneceğiniz kişi ile ne kadar zaman geçirirseniz geçirin onunla evlilik birliği altında yaşamaya başladığınız zaman farklı farklı yönlerini keşfedeceksiniz. Bu sebepten hiçbir şeyden emin olmaksızın ve sürprizlere hazırlıklı olarak evlenmelisiniz. Böylece “ben seni böyle tanımamıştım” ya da “senden bunu beklemezdim” tarzı cümlelerden ve de hayal kırıklıklarından uzak durabilirsiniz.

Sadece Eşinizle Değil Ailesi İle De Evleniyorsunuz

Ne kadar modern bir evlilik yapıyor olursanız olun bu durumdan uzak kalmanız mümkün değildir. Türkiye koşullarında evliliğe aileler de dahil olmaktadır ve yeni evli çiftlerin en çok kavga ettikleri konuların başında aile faktörü gelmektedir. Bu yüzden ailesini tanımadığınız bir kişi ile evlenmek temeli olmayan bir ev yapmak gibidir. Eş olarak seçeceğiniz kişinin ailesini çok iyi tanımalı ve ondan sonra kararınızı vermelisiniz.

Parasız Da Saadet Olmaz

Elbette ki parayla saadet olmaz ama bilmelisiniz ki parasız da olmuyor. Evlenip bir çatı altında yaşamaya başladığınız zaman hayatınızı idame ettirmek için en önemli şeyin para olduğunu fark edeceksiniz. Eğer durumunuz bir evi geçindirmeye uygun değil ise evliliği bir süre ertelemenizi tavsiye ederiz. Bilhassa borçla evlenen çiftlerin bu konuda büyük sıkıntılar yaşadığı sıkça gözlemlenen bir durum olmaktadır.

İyi Bir Dinleyici Ve İyi Bir Konuşmacı Olun

Bu tarz yazılarda en çok bahsedilen konu  iyi bir dinleyici olmaktır. Bu durum şüphe yok ki yadsınamaz bir gerçektir. Eşinin taleplerini, sıkıntılarını ya da mutluluklarını dinleyen bir eş sorunları çözmede ve mutluğa mutluluk katmada başarılı olacaktır. Ancak dikkat edilmesi gereken diğer bir konu da kendini iyi ifade edebilecek şekilde konuşabilmektir.  Problemlerini ya da eşinden beklentilerini ifade edemeyen kişiler ya yanlış anlaşılmakta ya da tamamen sustukları için yavaş yavaş istemedikleri tarazda bir evliliğe doğru sürüklenmektedirler. Bu yüzden ne yapın edin etkili ve doğru konuşma yöntemleri hakkında kendinizi geliştirin.

Fedakar Olun

Mutlu evlilik önerileri arasında en önemlilerinden biri de fedakarlıktır. Hatta evlilik eşittir fedakârlık demek yerinde olacaktır. Eğer kendinizden taviz verebilecek kadar büyük bir sevgiye ve de sabra sahip değilseniz evlilik size zor gelecektir.  Eşiniz için gereken tüm fedakarlıkları yapamayacaksanız evlenmemek çok daha doğru olacaktır.

Son olarak mutlu evliliğin kurallarını toparlamamız gerekir ise bilmelisiniz ki evlilik bir gönül aynı zamanda da sabır işidir. Gerçekten severek ve yukarıda kurallara uyarak evlenirseniz yuvanız bir cennet bahçesi olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.