Pratik Ev Dekorasyonu Fikirleri

Pratik Ev Dekorasyonu Fikirleri

Pratik Ev Dekorasyonu Fikirleri

Evler günlük yaşam da dinlenilen, ailesi ile insanların vakit geçirdikleri, yaşamlarını sürdürdükleri en önemli unsurların başında gelmektedir. Bu nedenle evler kişilerin zevklerine göre döşenir. Dekorasyon konusu bu noktada devreye girmektedir. Zaman ve maddi sebeplerden dolayı evlere gerekli özeni gösteremeyenler için pratik ev dekorasyonları bulunmaktadır.

Oturma Odasında Renk Değiştirme Fikri

Evin bu kısmında büyük parça eşyalara (mobilya gibi) dokunmadan bazı parçalar üzerinde oynamalar yaparak ilginç bir görünüm ortaya çıkarılabilir. İşte bu noktada yapılması gereken pratik uygulamalar, birbirileri ile uyum sağlayabilecek ev eşyalarının renklerini yakışır tonda seçmek olacaktır. Halı, odaya konabilecek bir sandalye, perde, yere konabilecek birkaç minder ile bu uyum sağlanabilir.

Yemek Odasına Basit Dokunuşlar

Yemek odasındaki en önemli parça, yemek masası ve üzerine konacak eşyalardır. Bu kısımda yemek masası örtüsü seçimi önemli bir detay oluşturmaktadır. Seçeceğiniz desen renk evin bu kısmının çok farklı görünmesine neden olacaktır. Renkli bir seçim yaparak, rengârenk bir ortama sahip olabilirsiniz veya sade bir örtü seçerek şık bir görünüm elde etmek sizin elinizde. Ayrıca evin her köşesinde kullanabileceğiniz canlı bitki ve çiçekleri de yemek masası üzerinde kullanabilirsiniz.

Yemek masasının sandalyeleri üzerinde de basit dokunuşlar yapabilirsiniz. Zamanla eskiyen sandalye yüzeylerini, sevdiğiniz örtüleri giydirerek düzenlemeler yapabilirsiniz.

Evin Mutfak Kısmında Değişiklikler Yapmak

Kadınların daha çok vakit harcadığı kısım olarak bilinen mutfakta, ara sıra değişiklikler yapmak, hanımlar için daha güzel motivasyon sağlayacaktır. Mutfakta bulunan fayansları küçük bir tadilat işlemi sonucu değiştirmek ilginç dekorasyon fikirlerini ortaya çıkaracaktır. İstenilen desen ve renkte seçilecek fayans ile mutfak yenilenebilmektedir. Bunun yanında mutfakta boş kalan raflar var ise buralara, mutfak için hazırlanmış küçük aksesuar ile destek verilebilir.

Yatak Odası Fikirleri

Evin bu kısmında, dekorasyon fikirleri arasında, bir tema belirlemek ve o tema doğrultusunda değişikler yapma bulunmaktadır. Denizi seven bir kişi bu tarz bir tema seçebilir bu doğrultuda  dekorasyon değişiklikleri yapabilir. Odanın içinin açık mavi bir renk tonuna boyanması, deniz temalı aksesuarların raflar konularak yerleştirilmesi, duvara bir deniz manzarası tablosunun asılması küçük ve pratik değişiklikler arasında yer almaktadır.

Pratik Ev Dekorasyonu Fikirleri

Pratik Ev Dekorasyonu Fikirleri

Banyoda Metro Fayans Kullanmak

Özellikle son dönemlerde ev için kullanılabilecek dekorasyonlardan bir tanesi olan, banyolarda ilginç fayans tasarımları kullanmak popüler hale gelmiştir. Yer için sade ve şık duran, metro fayans seçimi ile uygun fiyata bu kısımda değişiklikler yapılabilir. Ayrıca popüler olan bir diğer seçim ise, yerin sade fakat duvarların renkli boyanmasıdır.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.