Pürüzsüz Cilt için Doğal Cilt Maskeleri

Pürüzsüz Cilt için Doğal Cilt Maskeleri

Pürüzsüz cilt için doğal cilt maskeleri araştırıyorsanız öncelikle yazımızı detaylıca inceleyiniz. Bayanlar için sağlık ve cilt üzerine bir çok paylaşım blog sitemizde bulunmaktadır. Cilt maskeleri hakkında ilgili kategorimizde diğer içeriklere de gözatabilirsiniz.

Pürüzsüz bir cilt her kadının hayali. Her evde bulunan basit birkaç malzeme ile bu hayali gerçekleştirmek mümkün. İşte daha pürüzsüz bir cilt için tüyolar ve maske önerileri…

BAL Maskesi

Bal oldukça besleyici ve temizleyici özelliğe sahiptir. Bir miktar balı yüzünüze güzelce uygulayın ve yaklaşık yarım saat bekleyin. Sonrasında ılık su ile güzelce temizleyin. Bu basit ve etkili olan maskeyi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Bal maskesi birkaç kez uygulamadan sonra yüzünüzün eskisinden daha parlak ve pürüzsüz olmasını sağlar.

ELMA SİRKESİ

Bir oranında elma sirkesine 3 oranında su ekleyerek bir karışım elde edin. Bu karışımı yüzünüze tonik olarak her gün uygulayabilirsiniz.

Bu basit bir şekilde hazırlanan bu tonik sayesinde cildiniz daha pürüzsüz ve daha temiz bir görünüme sahip olacaktır.

KARBONAT

1 çay kaşığı karbonat ile 1 yemek kaşığı yoğurdu güzelce karışım haline getirin. Bu işlem ardından bu karışımı yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu karışım yüzünüzde kuruduktan sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Bu maske sayesinde yüzünüz daha kuru ve temiz bir görünüme sahip olacaktır. Aynı zamanda siyah noktalarınızdan da kurtulabilirsiniz.

LİMON SUYU

Limon suyu, elma sirkesi ve karbonat gibi kurutucu ve arındırıcı bir etkiye sahiptir. Haftada en az 3 defa yüzünüze ince pamuklar ile uyguladığınızda kısa sürede cildinizde etkisini göreceksiniz.

Limonun içerisinde yer alan sitrik asit cildinizde renk düzensizliğini dengeleyecektir. Ayıca sivilce problemi yaşamakta olanlar için limon suyu çok iyi bir fayda sağlayacaktır.

Cildinizin pH dengesini de sağlamaya faydası olacak olan limon suyu kısa sürede basit uygulama ile sonuç gösterebilecek bir yöntemdir.

Salatalık

Ülkemizde ve dünyada en çok bilinen cilt bakım yöntemlerinden birisi de salatalık yöntemidir. Cilde uygulanan ve yapılan birçok salatalık maskesi bulunmaktadır.

Salatalık yüze basit ve nazikçe uygulanmalıdır. Kısa sürede cildinizi ferahlattığını fark edeceksiniz. Ayrıca sivilce ve akne problemlerine karşı da oldukça etkilidir.

Pürüzsüz bir cilde sahip olmanın yolları arasında birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Fakat en doğal çözümleri tercih etmek cildiniz için en doğrusu olacaktır.

 

Bu Okuduğunuz Makalede Neler Vardı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.