Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Yılın oyunu (muhtemelen)

Evet bahsettiğim oyun muhtemelen sizin de tahmin ettiğiniz red dead redemption 2.İnanılmaz grafikler harika bir oynanış ve daha da önemlisi 60 saate yakın mükemmel bir senaryo.Oyun için yaklaşık 8 yıl boyunca üç yüz kişilik bir ekibin çalıştığını göz önüne alırsak böyle bir baş yapıtın çıkması beklenebilirdi. Sadece at animasyonları için ayrı bir ekibin çalıştığını duyduğumda oyuna karşı olan beklentim daha da arttı. İnternette oyunun blog videoları ve yazılarını tüm süreç boyunca takip ettim.

Atın yelesinden eğerine kadar herşey ince elenip sık dokunmuştu gördüğüm harika çalışma karşısında büyülenmiştim.

Bunun yanında oyunun vahşi batı konseptini baz aldığını söylemeliyim.

Pazar günleri babalarımızın ve dedelerimizi izlediği filmlerde ki o tozlu, vahşi özgür dünyayı en sonunda kendimiz evimizden deneyimleme şansına eriştik. Oyunda tüm yapay zekalı karakterlerle etkileşime girilebiliyor oluşu, oyunun içinde ki küçük görevlerin sayısını hayli arttırıyor. Her görev ilginç her görev eşsiz oyunu oynadığım süre boyunca bir kez bile “ben bunu daha önce yapmıştım” hissini yaşamadım. Ve manzara o kadar eşsiz ki oyunda hızlı ulaşım olmasına rağmen tüm görev noktalarına atımla keşfederek gitmeyi tercih ettim. Önüme çıkan her manzarada durup çevreye göz attım yeri geldiğinde ekran görüntüsü alıp intagram hesabımda oyun çıkmadan önce belirli bir kitle tarafından zaten radara alınmıştı. Ancak çıktıktan sonra tüm oyun severler tarafından olumlu eleştiri yağmuruna tutuldu. Oyunun en sevdiğim yanlardan biri civarda ki insanlara kement atıp atıma binerek onları peşimde sürüklemek.. Tamam biraz vahşi gözükebilir ama vahşi batıdayız değil mi böyle küçük şeyleri kimse önemsemez,umarım. Oyunun çevrimiçi modu da yakın zamanda bizlerle olacak. GTA online da harika bir iş çıkartan rockstar games online konusunda red dead redemption 2 de de harika bir iş çıkratacağına güvenimiz tam.

Bakalım önümüzde ki yılın ilkçeyreğinde çıkabileceği tartışılan red dead redemption 2 online modu ile hikayesini çoktan bitirmiş hatta ikinci kez oynayan oyuncu kitlesini tatmin edecek bir kalitede olabilecek mi ? Daha önce dediğim gibi rockstar games a güvenimiz sonsuz.Güvenimizi boşa çıkarmayacaklarına eminim. Şimdilik bu kadar bir sonraki yazımda daha ilginç red dead redemption anılarımla sizlere buluşmak istiyorum. Şimdilik hoşçakalın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.