Saçları Düzleştirmenin Doğal Yolları Nelerdir?

Saçları Düzleştirmenin Doğal Yolları Nelerdir?

Saçları Düzleştirmenin Doğal Yolları Nelerdir? sizde merak ediyorsanız gelin birlikte yazımızı okuyalım. Çoğu kadın için düz saç şıklığın adıdır. Düz ve düzgün saçlar kadınların son derece öenm verdiği durumlardan biridir. tÖzellikle son zamanlarda doğal yollarla saçlara düzlük, güzel ve şık bir görünüm vermek moda haline gelmiştir.

Birçok kadın düz ve şık görünen saçın özlemini duyar ve bunun için uzun süre kalıcı fönler yaptırma yöntemlerini dener.

Yazımızda sizlerle bu yöntemlere gerek kalmadan nasıl daha düz ve parlak saçlar elde edebileceğimizi paylaşacağız. Evde basit birkaç işlemle daha düz ve parlak saçlara ulaşmanın ne kadar kolay olduğunu yazımızda göreceksiniz.

1.Hindistan Cevizi Sütü ve Limon Suyu Maskesi

Saçlara en iyi gelen doğal gıdalar arasında hindistan cevizi ile limon gelir. Kolaylıkla bulabileceğiniz bu maddeler ile daha düz ve düzgün görünen saçlara ulaşmak mümkündür.

Bir miktar hindistan cevizi ile bir miktar limon suyunu karıştırarak saçlarınıza güzelce sürünüz ve 15-20 dk bekleterek güzelce yıkayınız. Bu işlemi haftada 1 veya 2 kez uygulayabilirsiniz.

2. Zeytinyağı ve Yumurta Maskesi

Yumurta ve Zeytinyağı oldukça besleyici besinlerdendir ve saçlar için de oldukça besleyici özelliğe sahiptir. Özellikle zeytinyağı sayesinde saçlarınız eskisinden daha parlak nemli ve düz görünümlü olur.

Bu işlemi uygularken 1 veya 2 yumurta ile bir miktar zeytin yağını bir kabın içerisinde karıştırıp saçlarınıza sürün.

Bir saat bekletmenin ardından güzelce yıkayınız. Bu işlemi haftada bir kez tekrarlayabilirsiniz. Saçlarınız çok daha yumuşak, parlak ve düz bir görünüme kavuşacaktır.

3. Süt Spreyi

Bir miktar sütü kullanmadığınız bir sprey şişesine boşaltın ve saçlarınız süte doyana kadar saçlarınıza püskürtün. 30 dk beklemeniz ardından saçlarınızı soğuk su ile yıkayın. Bu işlemi hafta 1 veya 2 kez tekrarlayınız.

Saçlarınız sütte bulunan protein sayesinde daha güçlü, parlak ve düz görünüme kavuşacaktır.

4. Süt ve Bal Maskesi

Bir miktar süt ile 2 yemek kaşığı balı karıştırarak bu maskeyi elde edebilirsiniz. Saçlarınıza güzelce uyguladıktan sonra 2 saat kadar saçlarınızda kalmalıdır. Bu işlem ardından saçlarınızı soğuk su ve sülfat içermeyen bir şampuan ile güzelce yıkamalısınız. Haftada 1 kez bu işlemi saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Bu işlem sayesinde saçlarınız daha yumuşak parlak ve düz bir görünüme kavuşur.

Maske önerilerimizi uygulamadan önce mutlaka bir uzmana danışınız. Cilt tipleri ve saç tipleri kişiden kişiye göre değişkenlik gösterdiğinizi unutmayınız. Saçları Düzleştirmenin Doğal Yolları Nelerdir? yazımıza sizlerde aşağıdaki yorum bölümünden katkı verebilirsiniz. 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.