Seo İçeriklerde En Doğru Taktik Nedir

Seo İçeriklerde En Doğru Taktik Nedir

SEO İçeriklerde En Doğru Taktik Nedir.  Dünyada en fazla kullanılan arama motoru Google arama motoru olduğu için Google’a uyumlu Web siteleri kullanılmalıdır. Site içi SEO çalışmaları doğru gerçekleştirildiği zaman site dışı çalışmalarda devam edeceğinden, çalışmalar verimli yönde ilerler. Arama motorlarının sitede üst seviyelerde yer alması ve sistemi iyi anlayabilmesi için dikkat edilmesi gereken faktörler bulunmaktadır. 

SEO Alanında Kullanılan Site İçi Unsurlar ve Seo İçeriklerde En Doğru Taktik Nedir

            Başlıkta anahtar kelime kullanımı: Sitenizdeki içerik başlıklarında uygun bir anahtar kelime kullanılmalıdır. Bu arama motorlarının aranan içeriğin ne hakkında olduğunun araştırmasını kolaylaştıracak, araştırma yapmasını sağlayacaktır ve listelemeye yardımcı olacaktır. Sitenizi ziyaret edenlere etkileyici bir başlık kullanmalısınız. Başlığın uzunluğu önemlidir anahtar kelime başlığın ilk iki cümlesinde bulunmalı ve uzunluğu 50 ve 60 cm arasında olmalıdır. Açıklama bölümü için anahtar kelime: Ziyaretçiler arama yaparken sitenizde aranılan bilgiye dair bir açıklama bölümü listeleme de bulunmalıdır. Kısa bir açıklama olmalı ve doğru anahtar kelimede yer almalıdır.

            Ziyaretçilerin arama yapma kolaylığı için doğru anahtar kelime önemlidir. Anahtar kelime türevleri geliştirilmelidir. Anahtar kelime sıklığının ayarlanması: Anahtar kelimenin sıklığını doğru ayarlamak, kontrol altında tutabilmek de önemlidir. Aksi halde faydadan çok zarar getirir. Anahtar kelime sıklığını içerik uzunluğuna göre ayarlamak en doğrusu. Uzun kuyruklu kelime kullanımı: Aranan kelimenin uzunluğu çok ve aranma hacmi az kelimeleri geliştirip hızlı geri dönüş sağlanmalı. İçerikler de semantik aynı anlama gelen arama kelimelerine yer verilmesi kolaylaştırıcı olacaktır.

SEO İçeriklerinin Düzeni

            İçerik uzunluğu: İçerik uzunlukları rakiplere göre doğru düzenlenmelidir. Ziyaretçilere anlaşılabilir bir konu içeriği sunulmalıdır. İçerikte konu planı ve müşteri odaklı olmak önem taşır. Ayrıca içerikler kopya içerik taşımamalı ve daima güncelliğini korumalıdır. İçeriğin popülerlik oranı sürekli yüksek kalmalı. İçeriklere en uygun görseli seçmeli ve görsel kaliteli çözünürlükte olmalıdır. Dil bilgisi kurallarına uygun olan içeriklere yer verilmelidir. Bunların yanında SDN kullanımı, http den https’e geçiş, İçerik sayfa kategorisi, sıralama, resim ve video yoğunluğu, zararlı sitelere link çıkışı, kaynak belirtme, link kalitesi ve uzunluğu, site haritası, kırık linkler ve hata düzenlemesi gibi içerik taktik bilgisi düzenlenmelidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Sitemiz için seo çalışması yapmaya başladık yazılarınız gerçekten tatmin edici oldu dikkate alacağız.

 2. Avatar Bayigram Medya dedi ki:

  Gerçekten başarılı bir kalem ele almış ve sitemi yaparken bunlara dikkat edeceğim.

 3. Avatar Merve dedi ki:

  Ben bazı yerlerde seodan fazla şansın da yanınızda olması gerektiğine inanıyorum. Özellikle youtube üzerinde tüm seo taktiklerini yapmamıza rağmen, hiç bir çalışma yapmayan videoların sizleri geçtiğini görüyoruz. Seo ve Şans bir arada oldumu hepsini yaparız bence…

 4. Avatar Bilecik dedi ki:

  Seo tamamda en güzel hit çekebileceğimiz ve google amcanın bizi seveceği şey özgün makale yazmak.. yada özgün makale satın alıp paylaşmak en güzel yöntem bu..

 5. Avatar Yangın Vanası dedi ki:

  Seo ucu bucağı olmayan deniz gibi , öğrenileceklerin sınırı yok maalesef. Bu konuda farklı özelliklerede değindiğiniz için teşekkür ederiz.

 6. Önemli olan web sitesini yapmak değil zaten. Sizin gibi değerli arkadaşların önerdiği bu tarz makaleleri yerine getirerek siteyi canlı hale getirmek gerekiyor.

 7. Tavsiyeleriniz bence gayet yerinde SEO nedir temel olarak bilgilendirici bir makale olmuş teşekkürler