Seo Özgünlük Testi

Seo Özgünlük Testi

Seo Özgünlük Testi

Web siteniz için SEO özgünlük testi google ve diğer arama motorlarında üst sıralara çıkabilmenizi sağlayacak içerikleri yayınlamadan önce son kontroldür. Seo Özgünlük testi, siteniz için en önemli unsurdur. Eğer yazdığınız yazılarınız diğer web sitelerinden  farklı değilse arama motorlarında üstlere çıkma şansınız çok zordur. Özgün yazının anlamı daha önce hiç kimse tarafından kaleme yazı demektir. Ancak günümüzde internetin gelişimini de düşündüğümüzde hemen hemen yazılmamış konu bulmak zordur.  O yüzden yaratıcılığınızı kullanmanız ve içerikleri ona göre üretmeniz gerekmektedir.

Yazı Özgünlük Testi Nedir?

Yazı özgünlük testi, sitenizde kullanacağınız yazının, okuyarak yorum yaparak ya da bir özel olarak makale yazarlarına veya içerik üreticilerine yazdırılmış yazıların daha önce webde kullanılıp kullanılmadığını anlamak için yapılan testlerdir. Eğer sadece kendi ürettiğiniz deneyimlerinizi paylaştığınız bir yazı ise, yazınız %100 özgün bir içeriktir. Buna şüpheniz olmasın. Ama bir yazıyı bir yerden okuyup birkaç metinle birleştirerek bazı değişiklikler yaparak bir içerik oluşturduysanız özgünlük testleri bu tür ayrıntıları da algılamaktadır. O yüzden web sitenizde kullanılacak tüm bilgilerin, yazıların, içeriklerin %100 uzman makale yazarları, seo uzmanları ya da kendi kaleminize güveniyorsanız kendinizin yazmasını tavsiye ederiz.

Yazı Özgünlüğü Test Etme Yolları Nelerdir?

Web sitesi içeriklerinin google, yahoo, bing gibi arama motorlarındaki kontrolü için birkaç yol vardır en çok bilinen yöntemleri;

1-İçeriğin bir bölümü google arama çubuğuna yazmak;

Web sitenizde yayınlamak istediğiniz içeriğin bir bölümünü ”” tırnak işaretleri arasında google arama çubuğuna yazıp arama yapabilirsiniz. Çıkan sonuçlar size web de o içeriğin kullanılıp kullanılmadığını gösterecektir.

2-Özgünlük testi için hazırlanmış olan site araçlarını kullanmak;

Bu yol internetin gelişimi ile birlikte google’ın talep ettiği kurallara uygun olarak üretilmiş seo araçlarıdır ve en basit yol olarak bilinir. Kontrol etmek istediğiniz yazının tamamını sitelerde yer alan yapıştırarak belirli bir süre bekliyor ve sonucu anlık olarak alabiliyorsunuz İşte kullanılan ücretsiz seo özgünlük testi siteleri:

seo özgünlük testi

* www.smallseotools.com

* www.plagiarism-checker.me

* www.grammarly.com

* https://www.duplichecker.com

* http://www.siteliner.com

* http://www.plagium.com

Bazı siteler seo özgünlük testlerini ücretli olarak gerçekleştirmektedirler. Onlardan bazıları da aşağıda yer almaktadır.

Ücretli olan siteler günde 3 defa ücretsiz tarama yapmanıza izin vermektedir.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Avatar Talip dedi ki:

  Makale çok açıklayıcı ve güzel olmuş.

 2. Murat Arıkan Murat Arıkan dedi ki:

  Bizi Takip Ediniz Seo İle Alakalı Makallerimizin Devamı Gelicektir

 3. Avatar Mehmet Yücelen dedi ki:

  Web sitelerinin özgünlüğü arama motorları ve içerik açısından oldukça önemlidir. Doğru bilgiye ulaşmak için kopyala yapıştır bilgiden kurtulmak için özgünlük oldukça elzemdir. Makale için teşekkür ederim.

 4. Avatar Zafer Yavuz dedi ki:

  Bu paylaşım makale yazılarımda özgünlük ile alakalı fikirler edinmiş oldum. çok sagollun..

 5. Murat Arıkan Murat Arıkan dedi ki:

  Seo İle İlgili Makalelerimiz için bizi takipte kalınız. Devamı Gelicek.