Seo Uyumu Açısından Uygun Yollar

Seo Uyumu Açısından Uygun Yollar

Seo uyumu açısından uygun yollar arayışında olanlar şimdiye kadar bir çok makale ve içerik okumuş olabilir. Yazımızda bir çok farklı detaya değindik. Sizlere bir rehber olması açısından mutlaka yazıyı sonuna kadar okumanızı ve incelemenizi tavsiye ederiz.

Seo Nedir? Nasıl Yapılır?

Öncelikle seo hakkında birçok teorem ortaya atılmış olsa da çoğu firma tarafından kabul edilen ana görüşlerden bir şu şekilde belirtilmiştir: Seo, İngilizce temelli bir kelime olup search engine optimization olarak açılımı tamamlanırken Türkçe anlamı olarak arama motoru optimizasyonu olarak belirtilmektedir. Seo ile birlikte arama motorları sitenize göndermiş olduğu tarayıcı botlar ile birlikte sitenizini seosunu inceleyerek siteniz bir yer belirlemektedirler. Ki bazı arama motorları botlarının bile seviyesi olduğunu belirttiği dönemler olmuştur.

Peki, bir siteyi seoya uygun olarak hazırlamak için uygun yollar nelerdir? Öncelikle bir web sitesinin seo anlamında hazırlamak için çeşitli alanlarda uzman kişilere ihtiyacınız bulunmaktadır. Seonun ilgilenmiş olduğu alanlar; iç seo, seo ön yüz optimizasyonu, tasarım, dış seo, mobil tasarım, mobil ön yüz optimizasyonu ve dahi birkaç konu daha bu alana girmektedir. Ancak en önemli başlıklar arasından seçimler kısaca bu şekilde belirtilmiştir. Bu kadar alan içerisinde tek başınıza mücadele vermeniz çok büyük firmalar ile mücadele etme konusunda kesin bir sonuç sağlayamayacaktır.

Yeni Bir Site Seo İçin Ne Yapmalıdır?

Yeni bir site açısından ilk önce yetkili kişinin bu başlıklar altında alanında uzman bir ekip oluşturması gerekmektedir. Özellikle seonun özen gösterdiği ön yüz optimizasyonu ve tasarım alanında özgün bir hale gelemeyen bir site başarı noktasına ulaşamadığı belirtilmiştir. Bu yüzden site içerisinde seo anlamında belirtilen kaliteli içerikleri üretmeden önce sitenin asıl temelini özgün kılmanızda seo uyumu açısından en uygun yollardan birisidir. Site içerisinde botların okuyacağı kodlamalar dahi bir başka siteye benzediğinde sitenin çok daha geri sıralarda yer aldığı seo firmaları tarafından gözlemlenip açıklanmıştır.

Seo Kaliteyi Arayarak Bulur

Arama motorları seo ile birlikte kaliteyi her türlü bulabiliyor. Bu yüzden de firmanın cidden iyi olduğunu düşünmediği halde o firmaya kalitesiz index botlarını bırakıyor. Bu yüzden en çok bilinen arama motorlarından Google ile tanışmadan önce içeriklerinizi henüz oluşturmadan sitenizin temelini sağlama almalısınız. Ki Google bu temeli görerek üzerine ekilecek şeylerin de kıymetli olduğunu düşünerek botlarını sürekli olarak sitenize göndersin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar Başaran Market dedi ki:

    Paylaşım için teşekkürler 🙂