Sezon Trendi Alarmı: Kısa Kollu Gömlekler

Sezon Trendi Alarmı: Kısa Kollu Gömlekler

Sezon Trendi Alarmı: Kısa Kollu Gömlekler 

Bu sezon adım attığımız her mağazada, girdiğimiz her Instagram butiğinde kısa kollu Retro gömleklere denk geldik. Bazılarımız bu kısa kollu gömleklere mesafeli davrandı, bazılarımız ise çok sevdi. Bu yazımızda, sezonun öne çıkan parçalarından biri olan kısa kollu gömlekleri inceleyeceğiz.

Önce Düz Modeller İle Başlayalım

Alışkın olduğumuz gömlek algısının dışında, oversize olan bu gömlekler yaz günleri için ideal parçalar. Tek renk oluşu daha basic bir hava veriyor. Kısa kollu gömlekleri bütün alt parçalar ile kombinlemek mümkün. Dilerseniz pantolonla, dilerseniz şortla; hatta etekle bile kombinleyebilirsiniz. Tek renk gömlekler için önerimiz kot ya da siyah parçalar ile kombinlemeniz. Kumaş pantolonla ya da şortla kominlediğinizde ise daha resmi ve maskülen bir tarz yaratabilirsiniz.

Yaza Uygun Desenler: Palmiyeler, Yapraklar ve Çiçekler

Mevsim yaz, daha hareketli parçalar kullanmak lazım! Kıyafetler kesimleri kadar desenleri ile de fark yaratır. Yaza uygun desenler seçerek trendi tam anlamı ile yaşayabilirsiniz. Palmiyeler, yapraklar, çiçekler, ananas gibi yazı çağrıştıran simgeler ile pembe, yeşil, mavi gibi daha canlı tonlar tercih etmekten çekinmeyin. Tek renk altlar ile de gömleğinizi tam anlamı ile ”patlatabilirsiniz.” Yüksel bel kot etekler, yüksek bel kot şortlar bu sezon yine oldukça moda. Rahat ve geniş kesimli kısa kollu desenli gömlekler ile yüksek bel parçaları kombinleyerek basit ama göze çarpan bir stil yaratabilirsiniz.

Biraz Nostalji İsteyenler İçin Karpuz Kol

80’li yıllara bizi geri getiren karpuz kollu gömlekler çok ön planda olmasa da vitrinlerde yerini alıyor. Eğer bu nostaljik dokunuş hoşunuza gidiyorsa, sezon trendi olan kısa kollu gömleklerin karpuz kollu olan modellerini tercih edebilirsiniz. Bu parça ile hem casual hem de vintage bir tarza sahip olabilirsiniz.

Erkekler İçin Kısa Kollu Gömlekler

Erkekler için kısa kollu gömlekleri ülkemizde Edis moda etti desek yeridir! Kısa kollu, oversize ve desenli gömlekler erkek reyonları için de oldukça popüler. Diz üstü şortlar ya da dar paça pantolonlar ile giyildiğinde oldukça şık duruyor. Altın ya da gümüş, ince zincir kolyelerle kombininizi tamamladığınızda trendi tam manasıyla yakalayabilirsiniz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.