Sıkan Ayakkabıyı Genişletmenin Yolları

Sıkan Ayakkabıyı Genişletmenin Yolları

Sıkan Ayakkabıyı Genişletmenin Yolları belki şimdi olmasa da bir gün muhakkak işinize yaracaktır. Ayakkabılar hayatımızda olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Hele ki kadınlar için ayakkabılar özelliklede topuklu ayakkabılar vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Ancak ayak numarasına uygun ayakkabıların bazıları ne yazık ki bazen ayakları sıkmaktadır. Bu ayakkabının yeni ve kalıbının henüz açılmamış olmasından kaynaklanabilir. Şimdi sizlere yeni ayakkabıların genişletilmesinin yollarında bahsedeceğiz.

Ayakkabıları Ayak Kalıbınıza Alıştırın

Bazen en kolay yollar bile en iyi olanlar olabiliyor. Hiç kimse ayağına tam oturmamış olan ayakkabı ile dışarı çıkmak istemez. Bu yüzden yeni almış olduğunuz ayakkabıları öncelikle evin içerisinde giyip dolaşmanızı öneriyoruz ki ayakkabının ayak yapınıza uygun olup olmadığını ayağınızı sıkıp sıkmadığını öğrenebilirsiniz.

Sprey Kullanın

Deriyi gevşetmek ve daha esnek yumuşak hale getirmek adına geliştirilmiş olan özel bir sprey bulunmaktadır. Spreyi sıktıktan hemen sonra ayakkabı içerisine bir ayakkabı kalıbını koyup mekanik çubuğu çevirin. Bu yöntem ile ayakkabıya hasar vermeden genişliği ve uzunluğu yavaş bir şekilde arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Bir Çift Çorap Giyin

Kulağa çok basit ve saçma gelebilir ancak gerçekten de işe yaramaktadır. Çok dar bir topuklu ayakkabının içerisinde hareket etmeye çalışıyorsanız eğer ayakkabıyı şekle sokmak için işinize yarayacak olan bir çift çoraptır. Çok kalın olan bir çorap seçiniz ve topuklu ayakkabı içinde bir süre bu şekilde bekleyiniz. Ayakkabıda biraz da olsa genişleme olacaktır.

Ayakkabıyı Dondurun

Öncelikle su dolu torbaların su sızdırmadığından emin olunuz daha sonra ise ayakkabılarınızı bu su torbaları ile doldurunuz. Hemen ardından bu şekilde ayakkabıları dondurucuya atınız. Ayakkabılar iyice donana kadar dondurucuda bekletiniz. Dondurucuda iyice donduktan hemen sonra çıkarın ve buzların biraz çözülmesi için bekletiniz. Buzlar biraz çözüldükten sonra buz torbalarını alınız sizlerde fark edeceksiniz ki önceki duruma kıyasla ayakkabı biraz daha esnemiş olacaktır.

Ayakkabınızı Isıtın

Bu yöntem biraz daha kullanıcı dostu olarak da bilinmektedir. Öncelikli olarak bir çift kalın çorap ile beraber ayakkabıyı giyin. Ayakkabıyı giydikten hemen sonra saç kurutma makinesi ile 3 dakika kadar ısıtın bu işlemi yaparken bir yandan da dar bölgeleri gevşetmek için ayaklarınızı ve parmaklarınızı kasın, esnetin ve oynatınız. Ayakkabı derisi soğuyana kadar çorapları ve ayakkabıyı çıkarmayınız. Deri soğuduktan hemen sonra ayakkabıyı normal şekilde giyin ve genişleme olduğunu göreceksiniz. Eğer biraz daha genişlemesini istiyorsanız eğer aynı işlemi tekrar yapabilirsiniz. Bu vesile ile daha rahat ve daha uyumlu ayakkabılar elde etmiş olursunuz.

ETİKETLER: , , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.