Soğuk Kış Günlerine Yaklaşırken Kalorifer ve Peteklerinin Temizlenmesi

Soğuk Kış Günlerine Yaklaşırken Kalorifer ve Peteklerinin Temizlenmesi

Soğuk Kış Günlerine Yaklaşırken Kalorifer ve Peteklerinin Temizlenmesi kesinlikle gözardı edilmemelidir. Soğuk kış günleri yaklaşırken, çoğumuzun gözden kaçırdığı ya da önemsemediği bir işlemdir petek temizleme. Oysa ki yuvanızın ısınmasında kombi ile eşdeğer öneme sahip peteklerin periyodik temizliğinin yapılmaması, zamanla peteklerinizin yeterince ısınmamasına yol açacaktır. Bu durum, petek üzerinde soğuk alanlar, ısınma veriminin düşmesi, peteğin kullanılamaz hale gelmesi ve hatta kombinizde arızalar oluşmasına yol açar.

Kirli ve tıkanmış petekler, nasıl olur da kombinizde arızaya sebebiyet verir?

Bunu sizlere şu şekilde açıklayabiliriz; Kombinizi kalp, ısınma tesisatı boruları ve peteklerinizi de damarlar gibi düşünün. Nasıl ki damarlar tıkandığında çeşitli organlara yeterince kan gitmez ve hastalıklara yol açar, hatta kalp kendini zorlayarak kan pompalamak ister ve kaçınılmaz son, kalp krizi ile karşılaşılırsa, aynı şey ısıtma sisteminiz içinde geçerlidir. Temizlenmeyen kombi tesisatınızda oluşabilecek tıkanıklıklar, düşük ısınma verminden tutun da, kombinizin pompasının arıza yapmasına kadar çeşitli sorunlar doğurabilir.

Petek temizleme fiyatları

Böyle neticelerle karşılaşmamak için petek temizleme işilemi yapılması tüm sistemin uzun yıllar salğlıklı çalışarak, yuvanızın en verimli şekilde ısınmasını sağlar. Piyasada petek temizleme işlemi ile ilgili araştırma yaptığınızda çok farklı petek temizleme fiyatları ile karlılaşabilirsiniz. Bu işlemi sadece peteklerin içndeki kirli suyu boşaltıp, temiz su basarak petek temizliği yaptığını iddia edenler olsa da, bu tam bir temizlik olmayacak ve performans vermeyecektir. Soğuk Kış Günlerine yaklaşırken kalorifer ve sisteminize mutlaka cihazla bakım yaptırınız.

Petek temizlik makinası kullanarak petek temizleme sıvısı ile yapılan temizleme işlemi hem daha iyi bir ısınma performansı elde etmenizi, hem de tek noktada çalışma yaparak (örneğin; banyo) evinizin her yerinin kirlenmesinin de önüne geçmiş olursunuz. Petek temizleme kimyasalı tüm tortuyu, kireci tamamen çözerek, petek ve borularınızın ilk günkü gibi tertemiz olmasını sağlar.

Soğuk kış günlerinde kaloriferlerinizin performansını arttırarak evinizi ya da iş yerinizi sıcacık yaparken aynı zamanda ekonomik olarak da tasarruf sağlamış olacaksınız. Siz de kışa girmeden mutlaka kalorifer peteklerinizin ve tesisatınızın durumunu kontrol ettirerek, varolan arızaları giderirken olası arızaların da önüne geçebilirsiniz. Konunun uzmanı kişilerden ya da kuruluşlardan yardım alarak, kış aylarının keyfini çıkarabilirsiniz. Soğuk Kış Günlerine Yaklaşırken Kalorifer ve Peteklerinin Temizlenmesi yazımıza yorumlarınızı gönderebilirsiniz.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Avatar Ayten Tekel dedi ki:

    Tam da kaloriferleri yakmadan önce böyle bir arayış içerisindeyken okudum.Çok teşekkürler harika oldu

  2. Avatar Behzat dedi ki:

    Çok bilgilendirici bir yorumdu.. Teşekkür ederim..