Sohbet Odalarında Yaş Sınırı Var Mı?

Sohbet Odalarında Yaş Sınırı Var Mı?

Sohbet odaları dünya genelinde başta gençler olmak üzere çoğu insan kullanmaktadır. Bu ortamların güvenirliği ve insanlarının nasıl olduğu tartışılabilir bir konu olsa da konuşma ortamının hiç şüphesiz çok iyi olduğunu söylemek mümkün.

 

Sohbet Odaları Nedir?

 

İnternetin günlük hayata girdiği günden beri iletişimde çok farklı bir yöntem doğmuştur. Bu yöntemlerin ilk örneklerinden biri de sohbet uygulamalarıdır. Bu sohbet uygulamaları günlük hayatı kolaylaştırdığı gibi birtakım sorunları da ortaya çıkarmıyor değil. Özellikle kötü amaçlı insanların bu ortamda varlık göstermesi bu sohbet odalarının yaş sınırını gözden geçirme ihtiyacını doğuruyor.

 

Sohbet Odalarında Yaş Sınırı Var Mı?

 

Günlük hayattaki yalnızlığı gidermek ve yeni kişileri tanımak için kullanılan bu sohbet uygulamaları genellikle her türlü yaştan insanların dikkatini ve ilgisini çekmektedir. Bu sohbet odaları herhangi bir konu üzerine yoğunlaşan bir grup olabileceği gibi herkese açıkta olabilir.

 

İnternette kısa bir gezinti ile her ilgi alanına göre ayrı bir grup bulabilmek mümkün. Bu grupların kuralları kendi yöneticileri tarafından belirlendiği için yaş sınırı yöneticilerin elindedir. Çocuklara uygun olmayan çoğu odada +18 ibaresini göreceğimiz gibi +10 hatta yaş sınırı olmayan odalara da rastlamak mümkün.

 

Yaş sınırı esası seçilen konunun ilgilendirdiği belli yaş aralıkları olabildiği için genellikle o yaş aralığındaki insanlar o odalara giriş yapabilmektedirler. Sohbet odalarında bulunun bu yaş sınırının varlığı kimi insanlar tarafından gerekli görülse de kimileri tarafından gereksiz görülmektedir.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar Çetleşme dedi ki:

    Sohbet sitelerinde yş sanırı olmalı muhakkak. 18 yaşından küçük kişileri sohbet odalarına girmesi pek uygun olmayabilir. Sohbet sitesi sahipleri bu konuda hassas davranmalıdır.