Son Zamanların Yükselen Yıldızı Baby Shower

Son Zamanların Yükselen Yıldızı Baby Shower

Son Zamanların Yükselen Yıldızı Baby Shower nedir? Baby shower partileri son yılların yükselen trendlerinden. Anne adayını yaklaşan doğum stresinden biraz olsun uzaklaştırıp keyfini yerine getirmek maksadıyla yapılan bu organizasyon hakkında pek çok farklı görüş mevcut.

Baby shower nedir ?

Bazıları bu yeni alışkanlığın kültürümüzde yeri olmadığını söylerken, kimileri ise bunun eğlenceli ve yararlı olduğu görüşündeler. Aslına bakarsanız gelişen dünya ve modernleşen kent yaşamında eskisi gibi komşuluk ve akrabalık ilişkilerinin olmadığını görüyoruz. Bu durum anne adayının bu zorlu süreci yalnız atlatmak zorunda kalmasına neden oluyor. Konuyu bu yönüyle ele alırsak, yapılan bu organizasyon bizim kültürümüzde de bolca yeri olan yardımlaşma amacını taşıyor diyebiliriz. Anne adayının yakınlarını bir araya getiren bir parti ile ona kendisini özel ve değerli hissettirmenin kötü bir yanı olmadığı aşikar. Bu partiler, bebeğin dünyaya gelişini kutlamak ve gelen hediyelerle onun ihtiyaçlarının bir kısmını karşılamak maksadıyla da yapılıyor.

Baby shower hazırlığı

Basit bir ev partisinden, kapsamlı bir organizasyona kadar dilediğiniz gibi ve bütçenize uygun bir baby shower planlamak mümkün. Artık sadece bu ve benzer kutlamalar için çalışan organizasyon şirketlerine ulaşmak son derece kolay. Bu şirketler, baby shower pastası,  mekan süslemeleri yaparak ve çeşitli ikramlıklar hazırlayarak size unutulmaz bir gün yaşatmayı hedefliyor. Daha mütevazı bir baby shower partisi içinse evinizde de hazırlanabilir.  Elinizdeki imkanlarla kendi zevkinize uygun bir baby shower masası hazırlayarak başlayabilirsiniz. Kendi mutfağınızda atıştırmalıklar, pastalar ve kurabiyeler hazırlayabilirsiniz. Gelenlere hatıra amacıyla dağıtmak üzere küçük baby shower hediyeleri ( şekerler, kurabiyeler vb.) de hazırlanabilir.

Genelde bu organizasyon için yakın bir arkadaş ya da akrabanın yardımını alan anne adayları davetlileri belirleyerek bir nevi bebeğinin dünyaya gelişini kutluyor. Gelen misafirler ise bebeğin ve yeni doğum yapacak annenin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ona çeşitli hediyeler getirebiliyor. Bu da zaten ekonomik olarak da zorlu olan bu süreçte epeyce katkı sağlıyor. Hazırlanan ikramlıklar, şen kahkahalar ve anne adayına verilen bolca tavsiye ile geçen mutlu dakikalar ileride hoş bir hatıra olarak yerini alıyor.

Son Zamanların Yükselen Yıldızı Baby Shower hakkında sizlere güncel paylaşımlar yapmaya devam edeceğiz.

Bu Okuduğunuz Makalede Neler Vardı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.