Starbucks Kahveleri

Starbucks Kahveleri

Starbucks Kahveleri genç yada yetişkin bir çok kişinin müdavim olduğu kahvelerdir. Yazımızda Starbucks Kahveleri ve çeşitleri hakkındaki detaylara değineceğiz.

Starbuck eşsiz kahve çekirdekleri ile misafirlerine eşsiz kahve deneyimi yaşatmaktadır. Starbucks’ın özel yerlerden getirilen, kendine has lezzetleri olan kahve çekirdekleri her daim taze ve size özeldir.

Starbucks’ın pek çok kahve çeşidi bulunmaktadır. Birçok insan Starbucks’dan alışveriş yapmasına rağmen Starbucks’ın pek çok lezzetli kahvesini bilmemekteler. Paylaşım Bankası olarak bu yazımızda sizi Starbucks kahveleri hakkında bilgilendireceğiz. Daha bilinçli ve damak lezzetinize uygun kahveyi bulup, tüketebileceksiniz.

Starbucks Kahve Çeşitleri

Americano: Espresso bazlı bir kahve türüdür. Taze çekilmiş espresso shotın üzerine sıcak suyun gelmesiyle oluşmaktadır. Sert bir kahve türüdür. Espresso su ile yumuşatılır.

Latte: Espresso bazlı bir kahve türüdür. Taze çekilmiş espresso shotın üzerine süt gelmesi ile oluşmaktadır. Espresso süt ile yumuşatılır.

Caramel Macchiato: Bardağın en altına vanilya şurubu eklenir, üstüne ısıtılmış süt, en üste shot kahve gelir ve karamel ile süslenir. Tatlı ve lezzetli bir kahve türüdür. Vanilya aroması kahveye farklı bir lezzet kazandırmıştır.

Mocha: Mocha sos nedir önce onu açıklayalım. Mocha bir çeşit çikolata sosudur. Kahve bardağına önce mocha sos koyulur, üstüne shot eklenir ve üstüne süt koyularak kahve tamamlanır. Çikolatalı kahve sevenlerin vazgeçilmezlerinden biridir mocha.

White Chocolate Mocha: Tahmin ettiğiniz üzere beyaz çikolatalı kahvedir. Bardağa white mocha koyulur, üstüne taze bir shot çekilir ve üstüne süt eklenir. Hafif ama oldukça tatlı bir kahvedir ve ülkemizde white mocha için oldukça fazla rağbet vardır.

Latte Macchiato: Bardağa önce süt eklenir ve üzerine taze çekilmiş espresso shot eklenerek oluşturulur. Bu kahvenin içinde hiç şeker yoktur. Şekersiz oluşu caramel macchiato’dan ayıran özelliğidir. Latte ile farkı ise shot ve süt ekleme sıralarının değişmiş olmasıdır.

Toffenut Latte: Starbucks’ın kış aylarında çıkardığı, çok büyük bir hayran kitlesi olan bir kahvedir. Toffeenut latte’de önce özel Starbucks ürünü olan Toffeenut şurubu sıkılır, ardından taze espresso shot çekilir ve süt ile buluşturulur. Üzerine krema ve esmer şeker ilave edilir.

Gingerbread Latte: Zencefilli olan bu kahvenin spesifik bir lezzeti vardır. Özel Starbucks Gingerbread şurubu sıkılır, üstüne taze espresso shot çekilir ve süt ile buluşturulur. Üzerine özel Gingerbread kreması sıkılır ve waffle parçaları eklenerek ikram edilir.

Pumpkin Spice Latte: Yine Starbucks’ın kışın çıkardığı, özel kahvelerden biridir. Bu kahve özel Pumpkin Spice şurubu ile yapılır. Taze espresso shot çekilir ve süt ile buluşturulur. Üzerine krema ile servis edilir.

Artık sizde Starbucks’tan alışveriş yaparken damak lezzetinize uygun olan kahveyi tercih edebileceksiniz. Eğer süte alerjiniz var ise laktozsuz ve soya sütü seçenekleri bulunmakta. Aynı şekilde her kahveye belli bir ücret karşılığında krema ekletebiliyorsunuz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.