Takma Kirpik Nasıl Kullanılır?

Takma Kirpik Nasıl Kullanılır?

Takma kirpik nasıl kullanılır? Kirpikler gözlerimizin altınıdır. Kirpiklerin kalın görünmesi ve gür olması gözlerimize daha güzel bir görüntü katar. Bu nedenden ötürü takma kirpikler son dönemlerde kadınların vazgeçilmez ürünlerinden bir haline gelmiş durumda. Fakat her ne kadar çok güzel bir görüntü sağlasa da takma kirpik kullanmak oldukça zahmetli bir iştir.

Uzun Süreli Kullanımda Sudan Uzak Durun

Burada çok uzun bir süreden bahsetmiyoruz. Fakat gün boyu kirpiklerinizin çok güzel görünmesini istiyorsanız eğer yüzünüze su değmemesine özen gösteriniz. Eğer makyajınızı temizlemek gerekiyorsa bir makyaj temizleme mendili ile makyajınızı temizleyebilirsiniz. Kirpiklerinize su değmeden duş almak istiyorsanız eğer bunu sadece boyundan aşağı su dökerek yapabilirsiniz.

Sıcak Suya Dikkat

Çok sıcak su cilt için kesinlikle iyi değildir. Sıcak su cildinizin çok fazla kurumasına neden olacaktır. Bununla birlikte sıcak su kirpiklerinizin yapışkan bölümünün erimesine neden olacaktır. Eğer dikkatli olmak istiyorsanız sıcak sudan uzak durunuz. Hele ki yüzünüzü yıkarken ılık suyu tercih etmenizde yarar vardır. Bu şekilde kirpiklerinizi daha uzun bir süre kullanma imkânına sahip olacaksınız.

Yağ İçerikli Ürünlerden Uzak Durun

Maskaralar, sıvı sabunlar ve makyaj temizleyicilerin içlerinde bile çok farklı çeşitlerde yağlar mevcuttur. Bu yağlar kirpiklerinizin arasında bulunan bağlara zarar verebilir ve hemen ardından tutundukları yerden kopabilir. Bu nedenden dolayı yağ içerikli ürünleri kullanmamanız tavsiye edilmektedir.

Su İçerikli Maskara Kullanın

Bu işlem biraz risklidir. Fakat çok umutsuz bir durumda kullanılabilir. Kirpiklerinizi çok uzun bir süre kullanmak istiyorsanız eğer kirpiklerinizin ucuna çok hafif bir şekilde su içerikli bir maskara yapabilirsiniz. Yağlı bir maskara kirpik bağlantısını koparabileceğinden dolayı su içerikli bir maskara kullanmak daha mantıklı olacaktır.

Kirpik Kıvırıcı Kullanmayın

Takma kirpikleri takmışken birde kıvır kıvır olmasını istemeniz çok normaldir ancak bu çok yanlış bir istektir. Takma kirpikleri daha uzun süreli kullanmak ve yanlışlıkla da olsa onları kırmak istemiyorsanız eğer kirpik kıvırıcıları çok hafif ve narin kullanmanızda yarar vardır. Çok küçük dokunuşlar yapabilirsiniz fakat bunu kimse önermemektedir.

Son olarak takma kirpik satın alırken ucuz ve merdiven altı ürün olmamasına özen gösteriniz. Bu gözlerinizde kalıcı hasarlara neden olabilir. Bu nedenden dolayı kaliteli ve bu konuda uzman kişilerin önermiş olduğu takma kirpikleri satın almanızda yarar vardır. Takma kirpik nasıl kullanılır? yazımıza sizlerde katkıda bulunabilirsiniz. Eğer içeriklerimize sizlerde katkı vermek isterseniz blog paylaşım yorum bölümünden yada iletişim sayfamızdan bizlere ulaşınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.