Tatlı krizleri için Pratik bir Lezzet Sütlü İrmik Tatlısı

Tatlı krizleri için Pratik bir Lezzet Sütlü İrmik Tatlısı

Tatlı krizleri için Pratik bir Lezzet Sütlü İrmik Tatlısı yazımızın tatlı severler tarafından ilgi göreceğinden eminiz. Önceki yıllara göre irmik tatlısı için bezenin arttığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Hiç şüphesiz tatlılar yemeklerin olmazsa olmaz finalini yapıyor. Ayrıca çay saatlerinin de vazgeçilmezi olan tatlılardan şerbetlilere göre daha hafif olmasıyla bilinen sütlü tatlılar son yıllarda daha çok rağbet görüyor. Hele bir de pratik tariflerle, zamanınızdan çalmadan ulaştığımız lezzetler hayatımızı renklendiriyor. Sütlü irmik tatlısı da yine son derece pratik ve az sayıda malzeme ile sadece birkaç dakikada yapabileceğiniz hafif bir lezzet sunuyor. Peki bu hem lezzetli hem de son derece pratik sütlü tatlı nasıl yapılır?

Sütlü irmik tatlısı nasıl yapılır ?

Sizi ve sevdiklerinizi mutlu etmek için sütlü irmik tatlısı tarifi için malzemelerle başlayalım o halde!

Malzemeler

1 kg süt

9 yemek kaşığı irmik

9 yemek kaşığı toz şeker

1 paket vanilya

1 yemek kaşığı margarin ya da tereyağ

Sütlü irmik Tatlısı Yapılışı

Derin bir tencereye aldığımız 1 kg. Sütümüzün içine 9 yemek kaşığı irmik, 9 yemek kaşığı toz şekeri ilave ediyoruz. Orta ateşte muhallebi kıvamına gelene dek karıştırıyoruz. Malzemelerimiz kıvam aldıktan sonra içine bir paket vanilyamızı ve bir yemek kaşığı yağımızı ilave ediyor ve iyice karıştırıyoruz. Bu aşamada dilerseniz blender da kullanabilirsiniz.

Sütlü irmik Tatlısı Sunum

Sunum elbette tüm yemekler için en önemli aşama. Bu tatlımızın da sunumunu pek çok şekilde yapabiliyoruz. Ayrı kaselerde, bardaklarda  hazırlayabileceğimiz gibi pasta kalıplarında da sunabiliriz. Sütlü irmik tatlısı tepside de sunum yapılabilir olmasıyla servis açısından pek çok alternatif sunuyor. Servis sırasında yapışma olmasın diye tatlıları sunacağımız kapları mutlaka ıslatmamız gerekiyor. Böylece özellikle büyük servis tabaklarından keserek çok rahat servis yapabiliyoruz. Sunum kaplarına alırken aralarına mevsim meyveleri, bisküvi, kedi dili ya da damak zevkinize uygun başka malzemeler de ekleyebilirsiniz. Yapımı basit ama lezzeti şahane tatlımız hazır bile! Üstelik sütlü irmik tatlısı kalori olarak da diğer tatlılara oranla epeyce masum sayılır. Sütlü irmik tatlısı diyet yapanlarınız için uygun bir kaçamak alternatifi de olabilir.

Tatlı krizleri için Pratik bir Lezzet Sütlü İrmik Tatlısı yazımıza ve tarifimize sizlerde aşağıdaki yorum bölümünden katkı verebilirsiniz.

Şimdiden hepinize afiyet olsun.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.