Teknolojiyle Gelen Kolaylıklar

Teknolojiyle Gelen Kolaylıklar

Teknolojiyle Gelen Kolaylıklar; Zamanın ilerleyişiyle beraber teknolojide hızlı bir oranda gelişmiştir. Gelişen teknolojinin ardından insanoğlunun çoğu yaşamını bir üst seviyeye çıkartmıştır.

Amaca Hizmet

Teknolojiyle hayatımıza birçok ürün girdi. Bu ürünlerin ilk bulunuş amaçları insanların hayatlarını kolaylaştırması ve daha ileriye gitmek, seviye atlatmak olsa da bulunan veya icat edilen her bir teknolojik ürünün yararıyla beraber zararları da ortaya çıkmaktadır ve çıkmaya da devam etmektedir. Örneğin telefonu bulan veya icat eden Alexander Graham Bell iletişim için insanlığın en önemli icatlarından birisine imza atmıştır. Lakin bu icat edilen telefon iletişim için icat edilmiş olsa da yapılan araştırmalar ve incelemeler sonucunda telefonun yanlış kullanılmasından ötürü iletişimi yok ettiği tespit edilmiştir. Kısaca teknolojinin doğru kullanılması size ve insanlığa bir şekilde fayda sağlayacaktır.

Yapmış olduğunuz iş her ne olursa olsun amacınızın doğru bir şekilde olduğundan emin olup kullandığınız her bir aracı amaçlarınız doğrultusunda farklılaştırmadan kullanmalısınız.

Teknolojiyle Beraber Hayatımız Nasıl Kolaylaştı

Teknolojinin gelişmesiyle ve bulunan her bir teknolojik ürünle çoğunlukta hayatımız bir seviye daha kolaylaşmıştır. Örneğin taş devri döneminde taşların yontulması ile bulunan ürünler birer teknolojinin hayatımızı kolaylaştırmasına örnek olarak gösterilmektedir. Mesela o dönemde taşların yontulması sonucunda bıçak bulundu ve o bulunan bıçaklar o dönemden bugüne kadar gelişerek çoğunlukta mutfaklarda yerini almış durumdadır. Ulaşım araçlarından araba ve uçak icat edilmeden önce gidilecek olan mesafelere günler geçerek ulaşılırken şimdi ise araba sayesinde saatler içinde o yerlere ulaşılabilmektedir. Buna başka bir örnek verecek olursak ülkemizde araba ile Ankara’dan İstanbul’a 6 saatte gidilirken uçak ile 30 dakikada gidilebilmektedir. Evet, bu teknolojik araçlar sayesinde işlerimizi daha kolay bir şekilde halleder hale geldik. Ama her bir bulunan teknolojik alet hayatlarımızı kolaylaştırırken bir taraftan da tembelleştirmektedir. Bundan dolayı yararımız için bulunan aletleri bulunduğu şeye göre ve yapılacak olan işin amaçları doğrultusunda kullanmak bize teknolojinin hayatımızı kolaylaştırdığına dair ancak bir kanıtı veya delili olabilmektedir.

Kısaca teknolojiyle gelen kolaylıklar hayatımıza kolaylıklar ve geliştirmesi için insanların teknolojiyi maksadının dışında kullanmaması ile mümkün olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Avatar Erol Arıkan dedi ki:

  Sitenizdeki makale ve konular geniş bir kitleye hitap ediyor makaleleriniz devamını bekliyoruz . Başarılarınızın devamını diliyorum

  1. Murat Arıkan Murat Arıkan dedi ki:

   Çok sağollun. Paylasımlarımızı Takipte Kalınız…

 2. Avatar Tuğçe Bolat dedi ki:

  Teknoloji her geçen gün gelişiyor ve ayak uydurmayı bırak takip bile edemez hale geldik. Burada en önemli nokta teknolojinin nimetlerinden nasıl faydalanabiliriz. Yararlı ve kendimizi geliştirmeye her zaman açık olmalıyız. Yazınız birçok Bilgi Sundu teşekkürler…

 3. Avatar ay yapı dedi ki:

  umarım ülke olarak bir gün bizde teknoloji ihraç edenler listesinde başlarda yer alabiliriz.