Web Tasarım Firması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web Tasarım Firması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web Tasarım Firması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web tasarımı, web sitesinin kullanıcıya gösterilen yüzüdür ve bu sebeple mümkün oldukça ilgi çekici ve kolay kullanıma sahip olmalıdır. Bu sebeple de kesinlikle konusunda uzman, yeterli bilgi ve tecrübeye sahip kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.

Web tasarımı, günümüzde birçok kişi tarafından yapılmaktadır. Fakat internet sitelerinin ortaya çıkması ile beraber ortaya çıkan bu meslek, bilgisayara duyulan ilgiden dolayı birçok kişinin az da olsa bilgi sahibi olmasına sebep olmuştur. Profesyonel anlamda bu işi yapanların yaptıkları işler küçümsenerek, aynı çalışmaları herkesin yapabildiği gibi bir izlenim oluşmaya başlanmıştır. Fakat gerçek anlamda yapılacak bir web tasarımı, sanıldığından çok fazla detaya sahiptir. Bu sebeple kurumsal firmalar ve uzman kişilerle çalışmak ileriye yönelik sizi memnun edecektir.

Deneyimli Kadro

Tasarım, yeni fikirlerin üretilerek bunun somutlaştırılmış halidir. Bu sebeple işinde uzman kişiler tarafından yapılan web tasarımı, sadece bu konuda yetkinlik değil aynı zamanda yeni ve özgün fikirler üretmeyi de gerektirmektedir. Web tasarım yapan çoğu firma ise bünyesinde 2-3 webmaster çalıştırarak, web sitelerinde ufak değişikliklerle çalışmalar ortaya çıkarmaktadır. Bu tarz işler, istenilen ve gerek duyulan sitenin özelliklerinin tam olarak yansıtılmaması anlamına gelmektedir ve sadece günü kurtarmak içindir.

Web sitesi farklı programlama dilleri ve teknolojileri kullanılarak geliştirilmektedir. Uzun yıllardır kullanılanlardan bir tanesi de PHP programlama dilidir. Web sitesinin geliştirme aşamasında hangi dilin kullanılacağı da sonrasında destek almak için önemlidir. Bu sebeple yaygın bir dil olması gerekmektedir.

Gereksinimleri Belirleyin

Web sitenizde olmasını istediğiniz tüm detayları belirlemek gerekmektedir. Görüşme esnasında bunları karşı tarafa doğru bir şekilde anlatmak da oldukça önemlidir. Bunun için çizim yapabilir veya örnek siteler sunabilirsiniz. Çünkü sadece sözel olarak yapılacak bir anlatım yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilir.

Destek Verilmesi

Web sitesinin geliştirilme aşaması tamamlandıktan sonra internet ortamında ulaşılabilir hale gelecektir. Bu aşamadan sonra sitede bazı hataların oluşması gibi durumlar oluşabilir. Bunun için geliştirme aşamasında destek veren firma ve kişinin, teslimatı yapıp yayınladıktan sonra da destek vermesi gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar ay yapı dedi ki:

    kesinlikle en önemli detaylara değinmişsiniz elinize sağlık