Whatsapp Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Uygulaması Nasıl Kullanılır?

                Yeni dünyamızın kurucusu hiç şüphesiz internettir. Yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası konumundadır adeta. İnternetle birlikte iletişim kanallarımız da çeşitlilik kazanmıştır. Bunların en yaygın olanı Whatsapp uygulamasıdır. Akıllı telefonlarımıza uygulamasını indirip kullandığımız bu mesajlaşma servisi dünyadaki en çok kullanılan uygulamaların başındadır.

Kullanmaya Nasıl Başlarım?

Telefonunuzun internet bağlantısı ile ilk olarak ücretsiz şekilde indirdiğimiz uygulamaya gsm numaramız ile kayıt olmamız gerekiyor, ardından telefonumuza gelen aktivasyon kodunu girip uygulamayı kullanmaya başlayabiliriz. Anında fotoğraf çekimi, belge gönderme, ses kaydı, konum paylaşımı gibi birçok özelliğe sahiptir. Bunların hepsini ücretsiz olarak yapabilmekteyiz.

Neden Bu Kadar Popüler?

Whatsapp uygulamasının en önemli özelliği ücretsiz olmasıdır. Uygulamanın çok basit bir şekilde kullanılabiliyor olması da diğer bir tercih sebebidir. Mesaj gönderip alabildiğimiz bu uygulama artık hayatımızın vazgeçilmezidir. Dünyanın neresinde olursak olalım internete bağlanabildiğimiz her yerden bu servisi kullanabiliyor olmamızdır. Ayrıca mobil platform desteğinin fazla olması bu uygulamayı popüler yapmaktadır yan i kullanıcı sayısını arttırmaktadır. Sadece Android veya İos işletim sisteminde değil aynı zamanda Windows Phone, Symbian, Blackberry işletim sistemlerini de kapsamaktadır.

Her telefonda bulunması gerekn bir uygulamadır. Birçok gönderiyi anında göndermemize olanak sağladığından ve de artık hepimizin telefonları sürekli internete bağlı olduğundan ulaşmak istediğimiz kişiye çok hızlı şekilde ulaşıp ulaştırmak istediğimiz ses kaydı, video, belge, fotoğraf, rehberimizdeki kişi kaydını en hızlı şekilde gönderebildiğimiz son derece kullanışlı bir uygulamadır. Akıllı telefonların kullanımındaki artış bu uygulamanın da kullanımını arttırmıştır. Hemen hemen her akıllı telefon kullanıcısının sahip olduğu uygulamadır.                                           

               

               

Bu Okuduğunuz Makalede Neler Vardı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Avatar İsmail Hanci dedi ki:

    Whatsapp uygulumasını çok sık kullanıyoruz. Kullanım mekalesi mükemmel olmuş.

    1. Murat Arıkan Murat Arıkan dedi ki:

      Paylaşımlarımızı takipte kalınız. Bilgi Paylaştıkça Çoğalır…