Yılbaşında nereye gidilir. Türkiye’de En Güzel Yılbaşı Adresleri

Yılbaşında nereye gidilir. Türkiye’de En Güzel Yılbaşı Adresleri

Yılbaşında nereye gidilir. Türkiye’de En Güzel Yılbaşı Adresleri bir çok kişi tarafından her yıl merak edilen konudur. Paylaşım bankası olarak sizlere bu stresli arayışınızda yardımcı olmaya çalıştık.  Yılbaşı gezilerinden hangilerini tercih etmeliyiz? Türkiye’de yılbaşının en güzel geçtiği adresler neler merak edenlere güzel ülkemizdeki en çok tercih edilen seyahat adresleri yazımızda sizlerle.

Her mevsimde ayrı güzel olan Türkiye’de yılbaşı günleri ve kutlamaları da oldukça güzel geçmektedir. Kış mevsiminin hakim olduğu yılbaşında ülkemizde pek çok farklı seyahat gezi alternatifi bulunmaktadır.

Yoğun iş temposundan bunalan kısacık tatili fırsata çevirmek isteyenler için yılbaşı tatili oldukça önemli bir fırsattır. Peki Türkiye’de en güzel yılbaşı adresleri nelerdir?

Kartepe – İzmit

Türkiye’nin önemli kış turizmi merkezlerinden birisi olan Kartepe yılbaşı geceleri için oldukça uygundur. Kartepe İzmit’te Sapanca gölünün batısında olan doğal güzellikleri ile büyüleyen bir ilçedir.

İstanbul’a yakın olması nedeniyle tatilciler tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Bu nedenle yılbaşını Kartepe’de geçirmek için iyi bir bütçe ayırmanız gerekmektedir.

Kartepe İstanbul’a kara yolu yaklaşık 1 saat mesafededir. İzmit körfezini ve Sapanca gölünü görebileceğiniz kış aylarında karlar altında kalan doğal güzellikleri ile öne çıkan önemli bir seyahat durağıdır.

Uludağ – Bursa

Yeşil Bursa’nın sembolü doğal güzelliklerin ve Türkiye’de kış turizminin en önemli temsilcilerinden birisi Uludağ yılbaşında oldukça tercih edilesi bir duraktır.

Çok sayıda otel alternatifi ve özel kutlamaların yer aldığı Uludağ, sizi heybeti ve doğal güzellikleri ile adeta büyüleyecektir. Uludağ Bursa şehir merkezine oldukça yakındır, 27 farklı otel seçeneği vardır.

Kış sporlarını sevenler için Uludağ oldukça önemli hatta vazgeçilmez bir noktadır. Oldukça iyi kayak pistlerine sahip olan Uludağ’da siz de karın ve doğanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Kartalkaya – Bolu

Ankara ve İstanbul’a yakınlığı nedeniyle birçok tatil severin uğrak noktası olan Kartalkaya kış turizminin oldukça yoğun geçtiği merkezlerden bir tanesidir.

Çam ağaçları ile temiz havanın keyfine varacağınız ve kış sporları ile eğlenebileceğiniz önemli bir kış turizmi merkezi olan Kartalkaya yılbaşı için oldukça tercih edilebilir bir seyahat noktasıdır. Çeşitli eğlenceler konserler düzenlenmektedir.

 

 

 

Bu Okuduğunuz Makalede Neler Vardı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.