Zombi Dizilerini Sever Misiniz?

Zombi Dizilerini Sever Misiniz?

Zombi dizileri ülkemiz de eskiye göre oldukça fazla ilgi gören dizi türlerinden biridir. Peki Zombi Dizilerini Sever Misiniz? Cevabınız eğer kesinlikle sevmem ise önerimiz The Walking Dead dizisi ile başlamanız olacaktır. Dünyada oldukça popüler olan ve ülkemizde de hatrı sayılır bir izleyici kitlesine sahip olan dizi 3. sezonunda da popülerliğini korumaktadır. Peki The Walking Dead’i diğer dizilerden ayıran özellikler neler, neden bu diziyi kesinlikle izlemelisiniz biraz da ondan bahsedelim.

Mutlaka İzlenmesi Gereken Zombi Dizisi

Her ne kadar zombi dizisi olsa da belirli bir süreden sonra zombi den ziyade dizide ki kurtuluş, beraber yaşam, hayatta kalma ve macera sizleri tamamen farklı bir yöne çekmektedir. Diziye sadece zombi dizisi dersek aslında yazık etmiş oluruz. Belki bir çok kişi zombi dizileri için ön yargısı vardır. Bir çok kişi daha çok düşük yaş gurubu yada ergen dizisi diye düşünebilir ancak buda son derece haksız bir düşünce olur. Dizinin bence hedef kitlesi hem gençler, hem orta yaş gutunu hemde orta yaş üstü guruptur. Kısacası her yaş gurubuna hitap edilen bir dizidir. Zombi Dizilerini Sever Misiniz? yanıtı hayır olanlar için başlangıç tavsiyemiz kesinlikle bu dizidir.

Ülkemizde önceki yıllarda CNBC kanalında haftalık bölümleri yayınlanmakta olan dizi 2.sezondan sonra yayını ülkemiz tvlerinde yapılmamaktadır. Ülke insanı olarak genelde bölümleri bizim gibi uzun olmayan dizileri takipte zorlanmaktayız. The Walking Dead zombi dizidi de dünya standartlarında süreye sahip olup ortalama 40 dakika civarında bir bölüm süresine sahiptir. Buda belki dizinin yayınlandığı yıllarda bize cazip gelmeyen en önemli detayıydı.

zombi dizileri

Zombi Filmi mi Dizileri mi?

Eğer kaliteli bir dizi yakalamışsanız kesinlikle diziden vazgeçmek zordur. Elbette bu zombi temalı diziler için sadece geçerli olmayıp bence tüm dizi kategorilerini içermektedir. Şayet zombi filmi önerimi sorarsanız bir kore yapımı olan Train To Busan’ı önermekteyim. Oldukça kaliteli bir yapım olup filmin ilk başladığı andan sonra saniyesine kadar heyecen peşinizi bırakmayacaktır. Hatta Train To Busan filminin devamının da çekileceği duyurulmuştur. Şayet uzun soluklu bir diziye başlama vaktiniz yoksa kore filmini sizlere önermekteyim. Bir önce yazılarımda kore dizileri hakkında sizlere bir paylaşım yapmıştım. Şayet Zombi Dizilerini Sever Misiniz? sorumuza yanıtınız hayır ise buna da bakmanızı tavsiye ederim.

Zombi Dizileri Kan ve şiddetli İçerir mi?

Zombi dizileri denince doğal olarak insanın aklına hemen şiddet, kan ve korku gelecektir. Ancak hiç de düşündüğünüz gibi olmayabilir. Elbette hiç bahsedilen şeylerin olmadığını söylersem yalan söylemiş olurum. Ama kaliteli zombi filmlerinde sizlerde izledikten sonra göreceksiniz ki heyecan, macera, adrenalini çok daha ön planda görecek ve hissedeceksiniz. Tabi kalitesiz bir zombi dizi yada filmleri ile başlamanız halinde bu tarz filmlere tamamen ön yargılı olacaksınız. Yazımızın başındaki The Walking Dead yadaTrain To Busan ile başlamanız halinde ne kadar haklı olduğumuzu göreceksiniz.

Diğer Zombi Dizileri Hangileridir?

Şimdiye kadar çekilmiş bir çok Zombi dizisi ve zombi filmi elbette bulunmaktadır. Glitch dizisi de zombi kategorisinde olup ilgimi çekmişti ancak sonrasında nedense devam etmediğim bir dizidir. Beğeneni aslında ciddi sayıda olup izlemek isteyenler deneyebilir. IMDb puanı 9,1 gibi hayli ciddi bir puanı olan We’re Alive henüz izlemesende çok yakında bu diziyide izleyip sizlere buradan paylaşımda bulunacağım. Yine izleme listemde 2 sezonluk bir dizi olan Les Revenants da bulunmaktadır. Zombi de fransız yapımını ilk defa film olarak zombilerin şafağı ile başlamış olup zamanına göre komedi ve zombinin bir arada oluşu oldukça keyif vermişti.

Zombi Dizilerini Sever Misiniz? paylaşımımıza katkılarınızı bekliyoruz. Mutlaka izlediğiniz zombi dizilerini bizlerle paylaşınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.